در دیدار سفیر ایران در لبنان با رئیس مجلس این کشور تأکید شد:

همگرایی کشورهای منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی امری ضروری است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با نبیه بری رئیس مجلس این کشور ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس مجلس لبنان در این ملاقات با اشاره به مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای کشورمان در این خصوص و با ابراز امیدواری جهت رفع تحریم‌های اقتصادی، اظهار کرد: برخی جریان‌های سیاسی فشارهای زیادی را وارد می‌سازند تا این مذاکرات به نتیجه نرسد.

نبیه بری با اشاره به خطر گروه‌های تروریستی در منطقه، ‌افزود: گروه‌های تروریستی امنیت و ثبات کلیه کشورهای منطقه و جهان را تهدید می‌کنند لذا همگرایی کشورهای منطقه در رویارویی با این گروه‌ها امری ضروری است.

به گزارش ایسنا، در این دیدار محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان ضمن تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای و تحولات منطقه، به موضوع اعزام کشتی کمک‌های انسانی جمهوری اسلامی ایران به یمن اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تمامی تلاش خود را برای حل سیاسی بحران یمن به کار بسته و معتقد است کشورهای منطقه باید به جای تهاجم به مردم بی‌دفاع یمن، به فکر راه‌حل سیاسی در آن کشور باشند.

انتهای پیام

کد N823583