آزادی ارتفاعات قلمون سوریه پس از سه سال

واحد مرکزی خبر نوشت:


رزمندگان سوریه ارتفاعات قلمون را پس از سه سال از تصرف تروریست ها پاکسازی کردند.

به گزارش  شبکه تلویزیونی المنار، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش سوریه در ارتفاعات قلمون مستقر شدند.

قلمون منطقه ای مشترک میان لبنان و سوریه است که  هر دو طرف آن از تروریست ها پاکسازی شد.

این درحالی است که پایگاه های گروه های تروریستی نیز دیروز پس از سیطره بر منطقه استراتژیک "طلعه موسی" درتصرف نیروهای رزمنده سوری قرار گرفت.

گروه های تروریستی بیش از سه سال بر این منطقه تسلط داشتند اما اکنون از این گروه های مسلح جز آثاری که نشان دهنده شکست مفتضحانه است دیده نمی شود.

نیروهای مقاومت سوریه با ایستادگی در برابر دشمن موفق به پیشروی شدند. مواضع آنها را با دقت هدف قرار دادند و پرچم پیروزی را که پرچم مقاومت بود بر فراز این کوه ها برافراشتند.

نیروهای مقاومت و ارتش سوریه با ادامه پیشروی ها بر بیشتر سلسله کوه های استراتژیک باروح و مرکز دیدبانی که در این کوه ها قرار داشت تسلط یافتند. این سلسله جبال دو هزار و چهار صد و پنجاه متر از سطح دریا ارتفاع دارد که عبارت از تپه های متعددی است که مساحت تقریبی آن بیست کیلومتر مربع تخمین زده می شود.

با پیشروی های پی درپی نیروهای سوری دیگر بازگشتی برای تروریست های مسلح به این مکان متصور نیست.

بیشتر منطقه رأس المعره درمنطقه القلمون سوریه به کنترل نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در آمده است و افراد مسلح پا به فرار گذاشته‌اند.

دو دستگاه خودروی نظامی تروریستها هنگام فرار آنها از منطقه رأس المعره هدف قرارگرفت وهمه تروریستهای داخل این دو دستگاه خودرو به هلاکت رسیدند.

فرمانده جبهه جنوبی گروه تروریستی مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه در تلبیسه کشته شد.

 صالح علوش فرمانده جهبه جنوبی ارتش آزاد سوریه در درگیری با گروه تروریستی داعش درشهر تلبیسه واقع درشمال حمص به هلاکت رسید.

نیروهای ارتش سوریه و مبارزان حزب الله کنترل کامل رشته کوههای الباروح و گذرگاه الفتله در منطقه قلمون در مرز سوریه و لبنان را در دست گرفتند.

52261

کد N823567