با تاکید بر ادامه پایداری سوریه؛

دمشق: حضور اعراب در کمپ دیوید برای دریافت دیکته‌های جدید آمریکا است

سیاسی

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه دست اسرائیل در حوادث سوریه بسته است عنوان داشت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای دریافت دیکته‌های جدید آمریکا به کمپ دیوید رفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در مصاحبه با شبکه المنار لبنان اعلام کرد: پیروز اصلی درگیری‌های سوریه اقشار مختلف مردم هستند.

وی افزود: ارتش سوریه و قهرمانان حزب‌الله لبنان از یک سو و حمایت‌های ایران و روسیه از سوی دیگر تمام ضررهای ما را در جنگ جبران می‌کند.

فیصل مقداد با بیان اینکه هرگز چیزی مشابه "طوفان قاطع" در سوریه محقق نشده و نخواهد شد عنوان داشت: ما از آغاز درگیری‌ها در سوریه با "طوفان قاطع" زندگی کرده‌ایم؛ چراکه تمامی گروه‌های مسلح تکفیری در حقیقت از عربستان و قطر حمایت مالی می‌گیرند و در ترکیه آموزش دیده و توسط کشورهای عربی حوزه خلیج فارس علیه سوریه بسیج می‌شوند.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین به نشست روز پنج شنبه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با سران شورای همکاری خلیج فارس در کمپ دیوید اشاره کرد و گفت: مسئولان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای دریافت دیکته‌های جدید آمریکا به کمپ دیوید رفتند.

المقداد در پایان با متهم کردن اسرائیل به حمایت از تروریست‌های تکفیری عنوان داشت: دست اسرائیل در حوادث سوریه بسته است.

انتهای پیام

کد N823455