فراخوان البغدادی برای پیوستن ساکنان الانبار به داعش

گروه تروریستی داعش با انتشار فایلی صوتی از رهبر خود که در آن از ساکنان استان الانبار عراق خواسته به داعش بپیوندند، تلاش کرده به شایعات درباره مرگ وی پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش این نوار صوتی که به شش ماه سکوت رسانه‌ای وی پایان داده ساکنان استان سنی نشین الانبار را به بازگشت به منازلش و پیوستن به داعش فراخوانده است.

در این فایل صوتی که حدود 35 دقیقه است، بغدادی خطاب به ساکنان الانبار گفت: ای اهل سنت عراق قلب‌های ما از اینکه شما منازلتان را ترک کرده و به سوی "ملحدان" پناهنده شده و در موطن خود آواره شده‌اید به درد آمده، به خانه‌هایتان بازگردید و پس از آن به داعش بپوندید که در کنار ما از امنیت برخوردار خواهید بود!

اشاره بغدادی به آواره شدن تعداد زیادی از ساکنان شهر الرمادی، مرکز استان الانبازر است که به دلیل درگیری‌های این استان به بغداد پناهنده شده‌اند.

البغدادی خاطرنشان کرد: ما هر مسلمانی در هر جای جهان را به مهاجرت و پیوستن به داعش یا جنگ در هرجایی که لازم باشد دعوت می‌کنیم.

این نوار صوتی توسط موسسه الفرقان، یکی از موسسات وابسته به داعش منتشر شده است و هدف اصلی از آن پایان دادن به شایعه‌ها درباره کشته شدن البغدادی است.

در هفته‌های گذشته گزارش‌های مطبوعاتی منتشر شده بود که در آن به کشته شدن البغدادی در حمله هوایی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و یا زخمی شدن وی تاکید شده است.

انتهای پیام

کد N823316