بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت روز «نکبت فلسطینی»

سیاسی

وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز «نکبت فلسطینی» ضمن تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین، ملت‌ها و دولت‌های اسلامی را به هشیاری در برابر توطئه‌های رژیم‌صهیونیستی برای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فراخواند.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

از زمان شکل‌گیری رژیم نامشروع صهیونیستی در قلب سرزمینهای غصب شده اسلامی در فلسطین، هر روزه شاهد افزایش رنج‌ها و محنت‌های مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و ملت‌های منطقه هستیم.

رژیم اشغالگر قدس طی 67 سال گذشته علاوه بر ارتکاب جنایات ضد انسانی در حق ملت بی‌گناه فلسطین، منشأ اصلی بحران‌های منطقه‌ای و تهدیدکننده واقعی امنیت و صلح جهانی بوده است که آثار آن هم اینک نیز در قالب بحران‌های منطقه قابل مشاهده است.

مصائب فعلی حدود 6 میلیون فلسطینی آواره و هزاران فلسطینی دربند زندانهای رژیم صهیونیستی که در بدترین شرایط به سر می‌برند و خانواده‌های داغدار قربانبان خشونت و تروریسم دولتی آن رژیم، جز با بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین آبا و اجدادی خویش، رفع کامل اشغال، تعیین نظام آینده این سرزمین بر اساس همه پرسی از ملت اصلی فلسطین و نهایتاً تشکیل دولت یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف پایان نمی‌پذیرد.

امروزه منطقه خاورمیانه از فلسطین گرفته تا سوریه و یمن و دیگر نقاط، در آتش فتنه صهیونیستی و جریان‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت رژیم اشغالگر قدس و سیاستهای غلط برخی دولتهای همسو با آن رژیم شعله ور است و سکوت و بی‌تحرکی جامعه جهانی در برابر این اقدامات، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین، ملت‌ها و دولت‌های اسلامی را به هشیاری در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی و فراموشی قضیه فلسطین بعنوان مسئله اصلی جهان اسلام، فرا می‌خواند.

انتهای پیام

کد N823174