بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت روز نکبت

از زمان شکل گیری رژیم نامشروع صهیونیستی در قلب سرزمینهای غصب شده اسلامی در فلسطین، هر روزه شاهد افزایش رنج ها و محنت های مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و ملت های منطقه هستیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، رژیم اشغالگر قدس طی 67 سال گذشته علاوه بر ارتكاب جنایات ضد انساني در حق ملت بی گناه فلسطین، منشأ اصلی بحران هاي منطقه اي و تهدیدکننده واقعی امنيت و صلح جهاني بوده است که آثار آن هم اینک نیز در قالب بحران های منطقه قابل مشاهده است.
مصائب فعلی حدود 6 میلیون فلسطینی آواره و هزاران فلسطینی دربند زندانهای رژیم صهیونیستی که در بدترین شرایط به سر می برند و خانواده های داغدار قربانبان خشونت و تروريسم دولتی آن رژیم، جز با بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین آبا و اجدادی خویش، رفع كامل اشغال، تعیین نظام آینده این سرزمین بر اساس همه پرسی از ملت اصلی فلسطین و نهایتاً تشكيل دولت یکپارچه فلسطين به پایتختی قدس شریف پايان نمي پذيرد.
امروزه منطقه خاورمیانه از فلسطین گرفته تا سوریه و یمن و دیگر نقاط، در آتش فتنه صهیونیستی و جریان‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت رژیم اشغالگر قدس و سیاستهای غلط برخی دولتهای همسو با آن رژیم شعله ور است و سکوت و بی تحرکی جامعه جهانی در برابر این اقدامات، به هیچ وجه قابل توجیه نمی باشد.
جمهوری اسلامی ايران ضمن تاكيد مجدد بر حمايت از آرمان فلسطين، ملت ها و دولت های اسلامی را به هشیاری در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای تفرقه میان امت اسلامی و فراموشی قضیه فلسطین بعنوان مسئله اصلی جهان اسلام، فرا می خواند.

4949

کد N823149