لایحه ضد ایرانی بدون افزودن اصلاحات در مجلس آمریکا مطرح می‌شود

سیاسی

مجلس نمایندگان آمریکا ترجیح داد تا در یک اقدام عاجل لایحه ضد ایرانی نظارت بر توافق هسته ای را پیش از آنکه با کارشکنی محافظه کاران روبرو شود به رای بگذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری هیل، مجلس نمایندگان آمریکا قرر است امروز پنجشنبه درباره لایحه «بازنگری کنگره بر توافق هسته ای ایران» تصمیم گیری کند.

اقدام مجلس نمایندگان دقیقا به فاصله یک هفته از رای گیری مجلس سنا انجام می شود که با نتیجه ۹۸ به ۱ این لایحه را تصویب کرد.

علیرغم روند طولانی که این لایحه در مجلس سنا طی کرد، رهبران جمهوری خواه مجلس نمایندگان با اتخاذ یک اقدام عاجل تصمیم گرفتند که لایحه را فی الفور به رای بگذارند تا به این ترتیب به نمایندگان اجازه ارایه اصلاحیه های دست و پا گیر را ندهند.

این در حالی است که محافظه کاران عضو «انجمن آزادی» خواهان ارایه پیشنهاداتی نظیر الزام ایران در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بودند. البته، اینگونه اصلاحیه ها از حمایت اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان برخوردار است اما در عین حال خطر به بن بست کشاندن مذاکرات هسته ای ایران را هم افزایش می دهد.

لذا، رهبران جمهوری خواه مجلس در اقدامی مشابه آنچه که سنا هفته گذشته انجام داد برای گریز از حق وتوی «باراک اوباما» و باز گذاشتن دست خود به اعمال نظر در توافق نهایی با ایران ترجیح می دهد که لایحه را هر چه زودتر به تصویب برساند.