تصمیم‌گیری درباره پرونده توزیع قرآن‌های بدون‌مجوز

رییس هیات رسیدگی به تخلفات ناشران بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: طبق آخرین جلسه هیات رسیدگی به تخلفات ناشران، مقرر شده است از این پس قرآن تنها با مجوز اعلام وصول دارالقرآن کریم اجازه توزیع پیدا کند.

به گزارش خبرنگار کتاب ایسنا،‌ همایون امیرزاده - رییس هیات رسیدگی به تخلفات ناشران - در جمع خبرنگاران درباره‌ی وضعیت پرونده عرضه قرآن‌های بدون مجوز در نمایشگاه کتاب تهران گفت: هیات رسیدگی به تخلفات ناشران پس از بررسی سوابق و استدلال مرکز دارالقرآن کریم که برای ما ارسال کرده بود به این نتیجه رسید که برخی از ناشران قرآنی، قرآن‌هایشان مجوز توزیع را ندارند؛ بنابراین طبق آخرین جلسه‌ای که داشتیم مقرر شد از این پس قرآن‌های منتشر شده‌، تنها پس از اعلام مجوز توزیع از سوی دارالقرآن کریم اجازه‌ی توزیع در کشور را داشته باشند.

او گفت: مقرر شده است‌، این قرآن‌ها پس از گرفتن مجوز اعلام وصول از سوی دارالقرآن کریم توزیع شوند و ما امیدواریم این مساله به‌زودی حل شود.

او گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، پیشنهاد کرده‌ایم این رویه نه تنها در نمایشگاه کتاب بلکه در سایر موارد و شرایط درباره‌ی قرآن‌ها رخ بدهد؛ یعنی از این پس هر قرآنی که منتشر می‌شود، پس از اخذ مجوز از سوی دارالقرآن کریم اعلام وصول شود و مجوز توزیع در کشور را بگیرد.

به گفته‌ی امیرزاده برخی از قرآن‌هایی که در نمایشگاه کتاب عرضه شده بودند، مجوز توزیع از دارالقرآن کریم را نداشتند که توزیع آنها منوط به گرفتن مجوز توزیع از سوی دارالقران کریم خواهد بود.

انتهای پیام

کد N822687