پایان نشست عراقچی و اشمید در وین/ با هیات روسیه حتما دیدار خواهیم داشت

واحد مرکزی خبر نوشت:

نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران با هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در هتل کوبورگ وین برگزار شده بود پس از دو ساعت و نیم پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از وین، دور جدید مذاکرات هسته ای در چارچوب نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) در سطح معاونان و کارشناسان برگزار می شود. پیش از ظهر چهارشنبه نشست در سطح معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین نشست کارشناسان برگزار شد.

سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران که روز سه شنبه در صدر هیاتی وارد وین شده است گفت: خانم هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از دیگر کشورها در این نشست حضور دارد.

وی افزود: روز جمعه معاونان وزرای خارجه بقیه کشورها هم به این مذاکرات ملحق خواهند شد و پس از آن یک جلسه جمعی خواهیم داشت.

عراقچی گفت: روز پنجشنبه هم ملاقات دو جانبه ای با مقامات آمریکایی و یک قرار ملاقات هم با هیات چینی در همان روز خواهیم داشت.

معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه با هیات روسیه حتما دیدار خواهیم داشت،گفت: با کشورهای اروپایی هم به صورت یکجا یا جداگانه دیدار می کنیم.

5252

کد N822525