میانجیگری دو حزب مصری برای سازش اخوان المسلمین با دولت

سیاسی

حزب «الوسط» و «مصر قدرتمند» تلاش و میانجیگری خود را برای سازش میان اخوان المسلمین با دولت مصر را آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که «عمرو عماره» دبیر و هماهنگ کننده ائتلاف جوانان اخوان از توافق رهبران اخوان المسلمین میان خود برای سازش با نظام سیاسی حاکم خبر داد.
«عمرو عماره» طی اظهاراتی گفت: «حلمی الجزار» از رهبران اخوان ماه گذشته برای رسیدن به توافقی با دولت با تعدادی از رهبران «جماعت اسلامی» و حزب «مصر قدرتمند» و اعضای جنبش «شش آوریل» در دفتر حزب «الوسط» جلسه ای برگزار کرد.
«عماره» در ادامه افزود: در این جلسه مقرر شد در مورد بحران مربوط به «محمد مرسی» رئیس جمهوری برکنار شده مصر، به سازشی سیاسی دست یابند. از جمله بندهای این توافق می توان به توقف تظاهرات و عقب نشینی از ادعای بازگشت «محمد مرسی» به عرصه حکومت و معذرت خواهی از مردم و محکوم کردن همه اقدامات خشونت آمیز و همچنین برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری اشاره کرد.
«عماره» همچنین گفت: بندهای مطرح شده در این جلسه در اختیار «محمد بدیع» دبیرکل جنبش اخوان المسلمین و معاون وی یعنی «خیرت شاطر» قرار داده و مورد موافقت این دو واقع شد و سپس این پیشنهادات را به رهبران بین المللی اخوان ابلاغ کردند.
«عمرو عماره» می گوید اخوان با تعدادی از مسئولان آمریکایی به منظور تحت فشار گذاشتن رهبران سیاسی مصر برای سازش با آنها، رایزنی کرده است. گفته می شود اخوان می خواهد این موارد را در اختیار فرماندهان شورای نظامی و نه ریاست جمهوری قرار دهد تا به این وسیله ارتش ضامن اجرای آن باشد.