طرح سه فوریتی توقف مذاکرات کارشکنی است

ایرنا نوشت:

 نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که طرح سه فوریتی توقف مذاکرات تا عذرخواهی آمریکا خلاف منافع ملی است گفت: این طرح باعث تضعیف تیم مذاکره کننده می شود و سوء استفاده رسانه ای بیگانه را دربردارد.
محمد سادات ابراهیمی روز چهارشنبه  درباره طرح سه فوریتی توقف مذاکرات تا عذرخواهی آمریکا که به هیات رییسه مجلس ارایه شده گفت: یک عده هستند که سنگ ولایت را به سینه می زنند و خود را داعیه دار همه می دانند اما در عمل از رهبری جلوتر حرکت می کنند و حرکت و منششان براساس ضرورت ها و نیازهای واقعی نظام و مردم نیست.

وی افزود: درست است که کنگره آمریکا اقدام به تصویب طرحی کرده است اما این نمی تواند بهانه ای باشد که مجلس ما نیز چنین کاری را انجام دهد.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس خاطرنشان کرد: با تصویب چنین طرحی کارشکنی در کار تیم مذاکره کننده کرده ایم و باعث تضعیف آنان می شویم، ما نباید برای آنان حاشیه ایجاد کنیم.

این نماینده مجلس گفت: طبیعی است دو حزب دمکرات و جمهوریخواه دعواهای جدی دارند. آنها فصل الخطاب جدی ندارند؛ از این رو به هم فشار می آورند و این در نظام آمریکا طبیعی است.

سادات ابراهیمی افزود: به هیچ وجه به صلاح نیست مجلس به این موضوع ورود کند زیرا رهبر معظم انقلاب کار تیم هسته ای را تایید کرده اند البته گرچه انتقاداتی به تیم کرده اند اما ایشان کلیات مذاکرات و روند فعلی را تایید کرده اند و تیم مذاکره کننده را فرزندان انقلاب دانسته اند.

وی تاکید کرد: وفاق ملی در مورد پرونده هسته ای وجود دارد.

سادات ابراهیمی افزود: تیم مذاکره کننده در چارچوب تعیین شده در شورای عالی امنیت ملی و بر اساس منویات رهبری حرکت می کند و آن را رعایت کرده است.

2929

کد N822286