طلا با ایسنا مطرح کرد

بررسی پیشنهاد باز شدن خیابان 17 شهریور در ساعاتی از روز در مجمع تهران

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس از برگزاری جلسه‌ مجمع نمایندگان تهران برای رفع مشکلات ساکنین و کسبه خیابان 17 شهریور از میدان امام حسین (ع) تا میدان شهدا خبر داد.

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا با اشاره به این جلسه دربعد از ظهر امروز گفت:‌ دو سال و نیم پیش شهرداری طرحی را مبنی بر پیاده رو کردن قسمتی از خیابان 17 شهریور ارائه کرد و در همان ابتدا به نظر می‌رسید که این طرح مشکلاتی دارد و آقای چمران که رئیس شورای شهر در آن زمان بود بر این موضوع تاکید کرد که باید کار کارشناسی بیشتری بر روی آن انجام گیرد.

وی ادامه داد: مسئولین شهرداری در آن زمان اطمینان دادند که این طرح موجب ارتقای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی این منطقه می‌شود اما ساکنین و کسبه مشکلاتی همچون دسترسی، رفت و آمد با اتومبیل و استفاده از خدمات اورژانس و آتش نشانی و همچنین پایین آمدن قیمت مغازه‌ها و کالاهای کسبه پیدا کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین اظهار کرد:‌سال گذشته ساکنین و کسبه این منطقه دو بار و در سال جاری نیز یک بار جلوی درب مجلس تجمع کردند که ما از شهرداری تهران، معاونت خدمات اجتماعی و شرکت ساماندهی مشاغل خواستیم به این مشکلات رسیدگی کنند اما باز هم راه حلی برای مشکلات یافت نشد.

طلا افزود: در همین راستا مجمع نمایندگان تهران به موضوع ورود پیدا کرد و امروز مرتضی طلایی از اعضای شورای شهر تهران، مسئولانی از شهرداری تهران، معاونت خدمات شهری شهرداری، شهردار منطقه 12 و مسئولین شرکت ساماندهی مشاغل و نمایندگانی از کسبه و ساکنین این منطقه در جلسه مجمع نمایندگان تهران حضور پیدا کردند.

وی یاد آور شد: در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که اقدامات جانبی بعد از اجرای طرح انجام نگرفته و مشکلاتی امنیتی همچون خرده فروشی مواد مخدر به دلیل عدم نظارت برای این منطقه به وجود آمده است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: در نهایت بنا شد مسئولین مربوطه ظرف سه هفته آینده طرح‌های پیشنهادی برای حل این مشکلات را به مجمع نمایندگان تهران ارائه کنند که این طرح‌ها شامل اجرای درست طرح و یا باز شدن خیابان در ساعاتی از روز می‌باشد.

انتهای پیام

کد N822094