کمک 37 میلیون یورویی آلمان به غزه

آژانس امداد و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، کشور آلمان کمک مالی به ارزش 37 میلیون یورو برای حمایت از طرح بازسازی شهر غزه که به دنبال حمله رژیم صهیونیستی به این شهر در تابستان گذشته خسارت بسیاری دیده، تخصیص داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، آنروا در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: حمایت مالی جدید آلمان به حمایت از برنامه‌های ویژه این کشور در کمک به ساکنان غزه اختصاص خواهد یافت.

طبق این بیانیه در جریان بازدید توماس زلبر هورن، وزارت همکاری اقتصادی و توسعه آلمان به غزه این مبلغ به حمایت از غزه اختصاص یافت.

زلبر هورن در جریان بازدید خود از غزه تاکید کرد: آلمان به حمایت‌های خود از بازسازی غزه به عنوان بخش لاینفک در طرح مشترک وزارت همکاری توسعه‌ای آلمان – فلسطین ادامه خواهد داد.

وی افزود: همکاری ما در زمینه حمایت از پناهندگان فلسطینی در غزه با آنروا، در راستای کشف افراد بیشتر آسیب دیده و در معرض خطر و همچنین مشارکت در بهبود شرایط معیشتی آنان، امری قطعی و سرنوشت‌ساز است.

در بیانیه آنروا کمک مالی آلمان که بلافاصله پس از حملات رژیم صهیونیستی به غزه ارائه شد، به این کمسیاریا اجازه داد امدادهای اضطراری و بشردوستانه خود به ساکنان غزه را فورا آغاز کند.

طبق این بیانیه، آنروا تاکنون بودجه ساخت تنها 200 واحد مسکونی از مجموع بیش از 9000 برای پناهندگان فلسطینی را دریافت کرده است. منازل این تعداد فلسطینی در جنگ اخیر غزه به شکل کامل تخریب شده است.

کمک‌های مالی جدید به آنروا این فرصت را در اختیار آژانس قرار می‌دهد تا پاسخگوی نیازهای پناهندگان بیشتری باشد.

رابرت ترنر، مدیر فعالیت‌های آنروا در غزه گفت: حمایت‌های صورت گرفته از سوی آلمان با هدف بازسازی و احیای غزه استثنایی به ویژه که وضعیت غزه همچنان اسفبار است و ساکنان آن نیازمند کمک فوری هستند و کشورهای دیگری باید باز هم مانند آلمان به ساکنان غزه کمک کنند.

طبق بیانیه این آژانس، کمک‌های مالی آلمان به غزه تاکنون به 80 میلیون یورو رسیده و آلمان دومین کشور حامی غزه است. این در حالی است که این کشور در سال 2014 با 79 میلیون دلار در رتبه پنجم حامی مالی آنروا قرار داشت.

انتهای پیام

کد N822058