نطق میان دستور یک نماینده ...

یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ادبیات مخصوص به خود انتقادات تندی را علیه رییس‌جمهور و دولت مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی کوچک‌زاده در بخش‌هایی از نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس ضمن تبریک عید مبعث، گفت: مقاومت اسلامی و قهرمانانه ملت رشید یمن در برابر آل سعود را می‌ستایم و تاکید می‌کنم که تنها راه پشیمان نمودن متجاوزان همین ایستادگی و پایداری مظلومانه است.

وی در ادامه در تذکری به وزیر امور خارجه، اظهار کرد: برای آزمودن راه مذاکره به عرصه مباحث هسته‌ای کشور خودمان بسنده نموده و پیشنهاد بلاوجه برای مذاکره و سازش به قهرمانان یمنی ارائه ننمایند که البته شنیده هم نخواهد شد.

وی با بیان این‌که «ما رفتار تیم مذاکره کننده و مواضع رییس‌جمهور در قضیه هسته‌ای را منطبق بر خواست و منویات مقام معظم رهبری ارزیابی نمی‌کنیم» مدعی شد: قریب به 80 نماینده مجلس بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری طرحی را با سه فوریت برای توقف مذاکرات دوجانبه با آمریکا مطرح کردند. رسانه‌های دروغ‌پرداز از خودشان حرف در نیاورند و این نسبت را به مجلس ندهند که این طرح به هوا رفت یا نرفت. ای آمریکا‌پرستان ذره‌ای با این ملت و اسلام هم همراهی کنید! نمی‌دانم با کدام توجیه قانونی ریاست مجلس از مطرح کردن این طرح جلوگیری می‌نماید و امیدوارم آقایان طبق سوگندی که یاد کرده‌اند به وظیفه قانونی خود در اداره مجلس عمل کنند و نه سلیقه شخصی.

این نماینده مجلس افزود: آقای روحانی راستی یادتان هست؛ قرارتان با ملت ایران این بود در صورتی به عنوان نماینده ملت ایران به طرف‌های مذاکره پاسخ مناسب بدهید که با ملت ایران با زبان تکریم و نه تهدید و تحریم سخن بگویند؟ خدا وکیلی خودتان پیش وجدان‌تان پاسخ دهید که آیا آن زبان تکریم را یک جا مشاهده کردید؟

وی هم‌چنین مدعی شد: هزاران میلیارد سرمایه مردم مظلوم و مملکت در طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر به دلیل بغض و کینه‌های حزبی و قبیله‌ای در حال نابودی است و این در حالی است که میلیون‌ها نفر از مردم که پس‌انداز خود را برای ساخت این خانه‌ها ریختند در بی‌مسکنی به سر می‌برند. شایسته است به وزیر مسکن تذکر جدی داده شود.

وی در تذکر دیگری با اشاره به ضرورت مبارزه با فساد نسبت به آن‌چه «برگزاری کنفرانس‌های میلیاردی در روز جهانی مبارزه با فساد» خواند، انتقاد کرد.

کوچک‌زاده از دولت خواست که «به کار جدی و سخت برای رفع مشکلات معیشتی مردم» بپردازد.

انتهای پیام

کد N821708