نخست‌وزیر استرالیا برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد

استراليا

نخست‌وزیر استرالیا امروز (چهارشنبه) همزمان با آغاز تخصیص مجدد بودجه، برگزاری هرگونه انتخابات زودهنگام را رد کرد و این در حالی است که مخالفان، دولت را به تاخیر در بازنگری و اصلاحات مالی با هدف پیروزی در انتخابات متهم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، تخصیص مجدد بودجه توسط دولت محافظه‌کار استرالیا توجه‌ها را از کم کردن کسری بودجه پس از کاهش شدید در بودجه‌های مربوط به بخش بهداشت و آموزش که باعث واکنش‌ها و چالشی برای دولت تونی ابوت، نخست‌وزیر استرالیا شد، منحرف کرد.

در عوض جو هوکی، خزانه‌دار استرالیا بر قابل پرداخت‌تر کردن هزینه نگهداری از کودکان و تقویت تجارت‌های کوچک در بسته‌های هشت میلیارد دلاری تمرکز کرده، در حالی که به شدت از کاهش شدید هزینه‌هایی که در سال 2014 میلادی به محبوبیت دولت لطمه زده، اجتناب می‌کند.

تحلیلگران گفتند، بودجه هزینه‌ها را ترغیب کرده و باعث رشد می‌شود در حالی که بازگشت به مازاد بودجه در سال 2019 تا 2020 میلادی را که ابوت متعهد شد در دور اول نخست‌وزیری‌اش به آن دست یابد، به تاخیر می‌اندازد.

نیک زنوفون، سناتور مستقل گفت: فکر می‌کنم دولت گزینه‌هایش را برای برگزاری یک انتخابات تا پایان سال جاری میلادی باز می‌گذارد.

انتخابات باید پیش از ژانویه سال 2017 میلادی برگزار شود اما ابوت تاکید دارد که دولت همیشه قصد دارد دوره کامل خود را بگذارند.

ابوت گفت: مردم استرالیا ما را انتخاب کردند تا به بهترین شیوه‌ای که می‌توانیم کشور را اداره کرده و در یک دوره کامل سه ساله به تعهداتمان عمل کنیم.

وی افزود: ما همیشه مجبور بودیم تصمیمات سختی اتخاذ کنیم. ما سال گذشته تصمیمات سختی آغاز کردیم و بودجه سال جاری میلادی براساس بودجه سال گذشته و برای بودجه سال آتی میلادی تعیین می‌شود.

این در حالی است که بیل شورتن، رهبر اپوزیسیون از حزب «کارگر» گفت: این بودجه با توجه به اینکه نتوانسته به اندازه کافی کسری را کم کند، در حقیقت ناکام بوده است. به نظر من این بودجه‌ای است که قصد دارد سمت تونی ابوت را برایش حفظ کند. این بودجه‌ای برای آینده نیست.

انتهای پیام

کد N821692