آیت‌الله سبحانی:

در حکم اعدام شیخ نمر باید تجدیدنظر شود

عربستان,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی با محکوم کردن صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر گفت: در کجای دنیا دیده شده که مدعی و قاضی یک نفر باشد؛ آل سعود خودشان مدعی، خودشان قاضی و خودشان هم مجری هستند که جای تعجب دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در درس خارج اصول خود در مسجد اعظم با اشاره به موضوع اعدام شیخ نمر عالم برجسته عربستانی، اظهار کرد: مسئله‌ای که امروز با آن مواجه هستیم، تهدید جان عالم مجاهد، شیخ محمدباقر نمر است که باید در آن تجدید نظر شود.

وی ادامه داد: در اخبار شنیده‌ایم که قاضی، حکم اعدام ایشان را صادر کرده و ما امیدواریم این قاضی و اشخاصی که در رأس این قضاوت هستند، در حکم خود تجدید نظر کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: این اشخاص، خودشان طرح دعوا کرده و خودشان نیز به قضاوت آن می‌پردازند که درست نیست.

این استاد درس خارج حوزه تصریح کرد: جرم این عالم مجاهد، دفاع از شیعیان کشور عربستان و گرفتن حقوق آنان است.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به سخنان شیخ نمر در سخنرانی‌های خود، بیان کرد: این روحانی عربستانی در سخنان خود آورده است که شیعه در این کشور دارای جمعیت بوده؛ اصالت داشته و به نبی مکرم اسلام(ص) منسوب هستند؛ پس همانطور که دیگران در این کشور حق دارند، حق ما را نیز بدهید.

وی با اشاره به برخی از ظلم‌ها به شیعیان در عربستان، اظهار کرد: متأسفانه کودکان شیعی در دبستان‌های حفظ قرآن این کشور راهی نداشته و دانشجویان از حضور در دانشگاه‌های فنی و پزشکی محروم بوده یا نمره قبولی به دست نمی‌آورند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، این مرجع تقلید افزود: حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمدباقر نمر در بالای منبر فقط حق شیعیان را درخواست کرده و تأکید بر واحدبودن تمام شهروندان عربستانی داشته است.

آیت‌الله سبحانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی این عالم مجاهد از زندان رهایی پیدا کند.

انتهای پیام

کد N821457