با اذعان به قدرت حماس؛

ژنرال اسرائیلی: بقای حماس در غزه ضروری است

یکی از ژنرال‌های ارتش رژیم صهیونیستی با بیان این که جایگزینی برای حماس به عنوان نظام حاکم در نوار غزه وجود ندارد اذعان کرد: بقای حماس در نوار غزه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، سامی ترجمان، یکی از ژنرال‌های ارتش رژیم صهیونیستی و فرمانده تیپ جنوبی ارتش این رژیم در دیدار با روسای شوراهای منطقه‌ای در اطراف غزه تصریح کرد: جایگزینی برای حماس به عنوان نظام حاکم در نوار غزه وجود ندارد و نتیجه یافتن جایگزین برای آن اشغال مجدد نوار غزه یا آشوب بر سر قدرت است.

وی افزود: ما خواهان یک نظام حاکم در نوار غزه هستیم، چرا که بدون آن آشوب رخ خواهد داد و در آن صورت، اوضاع امنیتی دچار مشکلات بیشتری می‌شود.

ترجمان مدعی شد: در سایه اوضاع کنونی، منافع مشترکی میان اسرائیل و حماس وجود دارد تا نوار غزه به آشوب کشانده نشود. منفعت مشترک در این است که آرامش در نوار غزه حکم فرما باشد. یک منفعت دیگر نیز هست که بحران انسانی در نوار غزه رخ ندهد.

وی همچنین به ناتوانی رژیم صهیونیستی در جلوگیری از ارتقای سطح نظامی حماس اذعان کرد.

ترجمان خواهان اذعان رژیم صهیونیستی به واقعیت شده و گفت: در واقع ما هیچ وقت موفق به مهار و توقف قدت نظامی حماس نمی‌شویم. همانطور که در سوریه و مقابل حزب‌الله لبنان موفق نشدیم. ما باید درک کنیم که هر چند سال یک بار یک جنگی رخ می‌دهد، و من همچنین بر این باورم که جایگزین آن تلاش بر ایجاد دوره‌ای از آرامش است.

انتهای پیام

کد N821355