تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ جدیدی درباره فلسطین از سوی پاریس

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سه‌شنبه شب در تونس اعلام کرد که فرانسوی‌ها می‌خواهند به نمایندگی از فلسطینی‌ها پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از دیدار با باجی قائد السبسی، رئیس‌جمهوری تونس در مصاحبه با خبرنگاران این مساله را اعلام کرد اما هیچ اشاره‌ای به محتوای طرح فرانسه نکرد.

وی گفت: فرانسوی‌ها قصد دارند که قطعنامه‌ای را به نمایندگی از ما به شورای امنیت ارائه دهند. ما طبیعتاً از این تلاش‌ها استقبال می‌کنیم اما کمیته‌ عربی ویژه مذاکرات صلح که از پنج کشور تشکیل شده مامور پیگیری این امر با فرانسه و دیگر کشورها هستند.

عباس خاطرنشان کرد: اراده سیاسی برای یکپارچه کردن اراضی‌ و وحدت فلسطینیان از جمله تلاش برای برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات و پارلمان وجود دارد اما حماس بر سر اجرای آن مانع‌تراشی می‌کند.

از سوی دیگر، رامی حمدالله، نخست‌وزیر دولت توافق ملی فلسطین در دیدار با سفیر سوئیس در فلسطین از جامعه بین‌الملل خواست تا به مسوولیت‌های قانونی خود در ملزم ساختن رژیم صهیونیستی برای توقف شهرک‌سازی‌ها و تخریب منازل در قدس شرقی و پایان خشونت‌ها علیه فلسطینی‌ها عمل کند.

عباس تاکید کرد که تلاش‌های رهبران فلسطینی و در راس آنها خود وی در سطح بین‌المللی برای صدور قطعنامه‌ای که سقف زمانی پایان اشغالگری را تعیین کند ادامه دارد و همه فلسطینی‌ها برای تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 با پایتخت قدس شرق تلاش می‌کنند.

انتهای پیام

کد N821331