انگلیس قوانین جدیدی را برای مبارزه با افراط‌گرایی اعلام می‌کند

انگليس

نخست‌وزیر انگلیس قرار است امروز (چهارشنبه) در نخستین اعلامیه بزرگ سیاسی خود از زمان پیروزی‌اش در انتخابات سراسری، قوانین جدیدی را برای مبارزه با «ایدئولوژی خطرناک افراط‌گرایی» اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت راست میانه «محافظه‌کاران» تحت رهبری دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس قرار است در برنامه قانون‌گذاری خود که 27 مه سال جاری میلادی (ششم خرداد) توسط الیزابت دوم، ملکه انگلیس در پارلمان اعلام خواهد شد، قانون جدی را برای مبارزه با افراط‌گرایی در نظر بگیرد.

از زمانی که مشخص شد «جان جهادی»، مامور اعدام گروه تروریستی داعش در حقیقت محمد اموازی از لندن بوده و گروهی از جوانان برای پیوستن به این گروه تروریستی در سوریه، انگلیس را ترک کرده‌اند، استراتژی این کشور نسبت به افراط‌گرایان در معرض توجه همگان بوده است.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرد، قرار است کامرون در سخنرانی خود بگوید: انگلیس به صورت منفعلانه مدت زیادی این مساله را تحمل کرده و در حال حاضر متعهد خواهد شد تا این رویکرد ناکام را تغییر دهد.

انتظار می‌رود این برنامه‌های جدید پیشرفت بیشتری نسبت به آنچه که در دولت سابق تحت رهبری کامرون رخ داد، داشته باشند چراکه شرکای ائتلافی سابق همچون «لیبرال دموکرات‌ها» بسیاری از این برنامه‌ها را مسدود کردند.

قرار است این قانون دستورات جدید ممنوعیت برای «سازمان‌های افراط‌گرا» و محدودیت بر مردمی که افراط‌گرا تلقی می‌شوند و قصد ورود به انگلیس را دارند، شامل شود.

این دولت همچنین از قدرت بستن ساختمان‌هایی که افراط‌گرایان در آنجا دیگران را شست و شوی مغزی می‌دهند، برخوردار خواهد بود و تدابیر جدیدی نیز علیه خیریه‌هایی که از گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا حمایت مالی می‌کنند، اتخاذ خواهد کرد.

ترسا می، وزیر کشور انگلیس نیز قرار است بگوید: ما قوانینی را برای مبارزه با گروه‌ها و افرادی که ارزش‌های ما را نادیده گرفته و نفرت برمی‌انگیزند، تدوین خواهیم کرد.

قرار است این برنامه‌ها در نخستین نشست شورای امنیت ملی تحت رهبری دولت جدید کامرون اعلام شوند.

این در حالی است که «شورای مسلمانان انگلیس» از این رویکرد دولت انتقاد کرده و خواستار رایزنی بیشتر با جوامع مسلمانان شدند.

انتهای پیام

کد N821298