وزیر دفاع کره شمالی اعدام شد

واحد مرکزی خبر نوشت:

سازمان جاسوسی کره جنوبی روز چهارشنبه بر اساس اطلاعاتی که آن را موثق خواند، ‌اعلام کرد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی وزیر دفاع خود را به سبب خوابیدن در یک جلسه اعدام کرده است.

به گفته شین کیونگ مین قانون گذار کره جنوبی، مقامات اداره اطلاعات ملی کره جنوبی در نشست کمیته پارلمانی - که پشت درهای بسته برگزار شد - اعلام کردند هیون یونگ چول وزیر نیروهای مسلح خلق کره شمالی در اواخر ماه آوریل بر اثر اصابت خمپاره ضد هوایی در آکادمی نظامی کانگ کن کشته شد. شمار زیادی از افراد نیر شاهد این اعدام بودند.

دفتر لی چول وو یکی دیگر از قانون گذاران کره جنوبی نیز با انتشار بیانیه ای گزارش مشابهی منتشر کرد.
شین گفت مقامات اطلاعاتی کره جنوبی به قانون گذاران این کشور اعلام نکردند این اطلاعات را از کجا به دست آورده اند و تنها گفتند این اطلاعات را از کانال های مختلف دریافت کرده اند که باور دارند صحت دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس از سئول،‌ سازمان جاسوسی کره جنوبی سابقه ردیابی کردن تحولات را در کره شمالی دارد. تأیید اطلاعات در ارتباط با کره شمالی اغلب غیر ممکن است. کیم پس از به قدرت رسیدن در اواخر سال 2011 در پی مرگ پدرش، یک سری تلاش ها به منظور تقویت اختیارات و قدرت خود انجام داد. تحلیل گران در این باره با یکدیگر اختلاف نظر دارند که آیا این انتقال قدرت نشان می دهد این رهبر جوان از قدرت کافی در این کشور برخوردار است یا خیر یا تلاش می کند قدرت خود را تثبیت کند. او در سال 2013 دستور اعدام جانگ سونگ تائک شوهر عمه خود را به سبب خیانت صادر کرد.

ماه گذشته، مقامات سازمان جاسوسی کره جنوبی به قانون گذاران این کشور اعلام کردند پیونگ یانگ 15 مقام بلندپایه را به اتهام به چالش کشیدن قدرت کیم اعدام کرده است.

5252

کد N821167