نخست‌وزیر پاکستان: از فرایند صلح در افغانستان حمایت می‌کنیم

نخست‌وزیر پاکستان که به کابل سفر کرده است، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رییس‌جمهوری افغانستان تأکید کرد: برقراری صلح در افغانستان به نفع پاکستان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان که به کابل سفر کرده است، با اشرف غنی،‌ رییس‌جمهوری افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار نواز شریف گفت که اسلام آباد از فرایند صلحی که به رهبری افغان‌ها باشد، حمایت می‌کند. وی در این کنفرانس مطبوعاتی که در کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان برگزار شد، افزود: من همچنان تاکید دارم که پاکستان از فرایند برقراری صلح در افغانستان حمایت کامل دارد.

وی با تأکید بر اهمیت برقراری صلح و ثبات در افغانستان تصریح کرد، پاکستان کشوری است که از برقراری صلح در افغانستان بیشترین بهره را خواهد برد.

در همین حال، رییس‌جمهوری افغانستان نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که اسلام‌آباد و کابل هر دو از تروریسم آسیب های بسیاری دیده‌اند. وی تصریح کرد: تروریسم خوب یا بدی وجود ندارد. تروریسم، تروریسم است.

اشرف غنی اظهار کرد: پاکستان و افغانستان به عنوان دو کشور دوست باید از حصول اطمینان از برقراری ثبات در منطقه اطمینان حاصل کنند و اعلام کنند که دشمنان پاکستان، دشمنان افغانستان هستند و بالعکس.

انتهای پیام

کد N820995