اسرائیل غرامت نابود کردن یک روستا را از ساکنانش طلب کرد

دولت رژیم صهیونیستی یک روستای بادیه‌نشین واقع در اراضی اشغالی را که تاکنون 83بار با خاک یکسان شده، مجبور کرد به علت به کارگیری هزار نیروی پلیس برای نابود سازی این روستا، غرامت پرداخت کند!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه تله‌سور، دولت اسرائیل ساکنان روستای بادیه نشین "العراقیب" را به دادگاه کشانده تا آنها را مجبور کند به میزان 500 هزار دلار هزینه نابودی روستایشان را که از سال 2010 تاکنون 83 بار با خاک یکسان شده ، پرداخت کنند.

دولت اسرائیل مدعی است ساکنان این روستا باید پول هزار نیروی پلیسی که برای اجرای عملیات نابودسازی آن استفاده شد را بدهند!

از آنجا که روستای العراقیب توسط دولت صهیونیستی به رسمیت شناخته نشده به طور خودکار شامل نابودسازی می‌شود.

علت این مساله استفاده از قوانین عثمانی در دهه 1950 است که اجازه سلب مالکیت این اراضی را داده بودند. حدود نیمی از دامداران فلسطینی - عربی اسرائیل از چنین سکونتگاه‌های ناپایداری استفاده می‌کنند.

با این حال هرگز سابقه نداشته که کل یک روستا مجبور به پرداخت غرامت برای نابودی خود شوند.

خالد سوالهی، وکیل ساکنان روستای العراقیب گفت: در شیوه تعامل دولت اسرائیل با این روستا هیچ عدالتی وجود ندارد. ما مدارکی داریم که نشان می‌دهند این سرزمین متعلق به ساکنانش بوده و ملک شخصی آنهاست.

اسرائیل از زمان اشغال اراضی فلسطینی در سال 1967 تاکنون بیش از 27 هزار خانه را از بین برده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قانون تخریب املاک را به عنوان مجازات فلسطینی‌هایی که به عنوان دشمن اسرائیل تلقی می‌شوند، استفاده می‌کند. ماه ژانویه سازمان ملل، اسرائیل را به علت از بین بردن 77 خانه متعلق به فلسطینی‌ها و آواره کردن ده‌ها خانواده در کرانه باختری محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N820902