سودانی در نطق میان دستور:

آل سعود، یزیدیان زمان هستند/ وزارت نفت، بیابان‌زایی کرده است

سیاسی

نماینده مردم اهواز در مجلس، با اشاره به جنایات رژیم عربستان در یمن گفت: «آل سعود» یزیدیان زمان هستند که به دروغ اعلام کردند که هدف از عملیاتشان در یمن دفاع از «رییس جمهور مشروع» است.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر سودانی در جلسه علنی امروز مجلس و در نطق میان دستور، با بیان اینکه رهبر دوراندیش و دشمن‌شناس فرمودند آمریکاییان عهدشکن هستند، گفت: ما نمایندگان ملت به پیروی از رهبر فرزانه و ملت بیدار و انقلابی، اجازه نمی دهیم که به عزت، کرامت و شأن ملت خدشه ای وارد شود و حفظ آن را تکلیف خود می‌دانیم.

وی خطاب به مخالفان انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تصریح کرد: ما، اهل «دبه درآودن» را طرد می‌کنیم و انرژی هسته ای را برای توسعه همه‌جانبه کشور به منزله اکسیژن در هوا می‌دانیم و اگرچه شما قیاس به نفس می‌کنید، اما ما به همه اثبات می‌کنیم که می‌توان این فناوری را تنها در خدمت اهداف پاک بشری قرار داد.

سودانی ادامه داد: می‌دانیم که ترس شما از این است که مبادا جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری پاک و مسالمت‌آمیز از این فناوری، آبروی شما را ببرد، اما مطمئنا این نظام راه تعالی و الگو شدن را طی خواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی اظهار داشت: آنچه شما، نوکران حلقه به گوشتان و همه طاغوت‌صفتان را در یمن همصدا کرده نیز، ترس از به استقلال رسیدن یک ملت است.

این نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: همه می‌دانند که امروز آمریکا منفورترین کشور دنیا بعد از رژیم صهیونیستی است و آل سعود نیز به عنوان منفورترین خاندان و حکام در میان مسلمانان شناخته شده است.

به گفته وی، «آل سعود» یزیدیان زمان هستند که به دروغ اعلام کردند که هدف از عملیاتشان در یمن دفاع از «رییس جمهور مشروع» است؛ اگر منصور هادی، مشروع است، پس چرا استعفا داده و با لباس زنانه پا به فرارگذاشته و اگر مشروع است، چگونه از دشمن کشورش می‌خواهد که کشورش را نابود کند؟

سودانی گفت: اگر عملیات نظامی، دفاعی است، چرا کودکان و زنان را هدف گرفته‌اید؟ اگر شما مرد بودید، مثل مردان در زمین می‌جنگیدید، نه اینکه بزدلانه با هواپیماهای آمریکایی و انگلیسی و خلبانان اسرائیلی تمام یک کشور را به نابودی و نسل‌کشی سوق دهید.

تالاب حورالعظیم را به خاطر نفت خشک کردند/ مردم، خاک تنفس می‌کنند

نماینده مردم اهواز در مجلس در ادامه نطق خود، خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: آیا تاکنون روانشناسی و جامعه‌شناسی حکومتی داشته اید و می‌دانید در خوزستان چه می‌گذرد؟! آیا تصمیم‌گیری ها، برخوردها، دادن فرصت، توزیع امکانات، فراهم‌سازی بسترها، رسیدگی به امور در شرایط کنونی با تدبیر حکومتی نزدیک است؟

سودانی تصریح کرد: چرا باید مجموعه ای از شهروندان که امتحان خود را به خوبی در عرصه های سخت داده‌اند، به دلیل تعلق به یک قومی، احساس حق‌خوری و خردبینی کنند؟ آیا چنین اقدامی در یک کشور انقلابی پذیرفتنی است؟ اگر بگویید چنین اتفاقی نیفتاده دروغ می گویید، اگر بگویید که بی‌اطلاع هستید که باید گفت وامصیبتا و اگر هم از آن به سادگی گذشته اید، بی‌تدبیر عمل کرده اید.

وی ادامه داد: چرا باید از بیرون از استان افرادی بیایند و برای ما غصه بخورند؟! مگر می شود بخاطر افزایش تولید نفت فلاکت را به مردم تحمیل کرد؟! تالاب حورالعظیم را وزارت نفت به منظور افزایش تولید نفت خشک کرد و گرد و خاک آن نصیب مردم شد و مردم نیز به جای هوا، خاک تنفس کنند. انتظار می‌رفت که وزارت نفت بیابان‌زدایی کند، اما برعکس بیابان‌زایی کرد.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس گفت: وزارت نیرو کشت برنج در خوزستان را ممنوع اعلام کرده است؛ در حالی که زراعت های دولتی مانند نیشکر را آزاد و در جایی دیگر همین کشت را که از آب استان خوزستان بهره‌مند می شود، آزاد گذاشته است.

سودانی به افزایش قیمت آب و برق اشاره کرد و گفت: آیا می دانید مدارس برخی از روستاهای کارون چه وضعیتی را دارند؟ به هر حال نباید از مردم نجیب خوزستان سوء استفاده شود و برخی تنگ‌نظری ها و تمامیت‌خواهی ها سبب شود که مومن‌ستیزی شود.