بیش از نیمی از مردم آمریکا حامی توافق هسته‌ای هستند

سیاسی

نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد بیش از نیمی از مردم این کشور از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری آسوشیتدپرس و موسسه جی‌اف‌کی که در روزهای 23 تا 27 آوریل انجام شده است، نشان می‌دهد که بیش‌تر از نیمی از مردم آمریکا با حصول یک توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 موافق هستند اما تنها شانزده درصد از آن‌ها به پیچیدگی‌های این مذاکرات که خشم رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را برانگیخته است توجه می‌کنند.

رژیم صهیونیستی از زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی همواره از مخالفان اصلی این رایزنی‌ها بوده و نسبت به حصول توافق نهایی ابراز نگرانی کرده و برای سخت‌تر کردن آن از نفوذ خود در کنگره استفاده کرده‌ است.

نتایج این نظرسنجی هم‌چنین نشان می‌دهد که دموکرات‌های آمریکا معتقدند دستیابی به توافق نهایی با ایران مهم‌تر از حفظ روابط با رژیم صهیونیستی است در حالی که جمهوریخواهان بر این باورند که روابط با رژیم صهیونیستی ضروری و از اهمیت بیش‌تری برخوردار است.

هم‌چنین از این نظرسنجی می‌توان فهمید که مردم آمریکا بیش از گذشته علاقه‌مند به نقش کشورشان در امور جهانی هستند. 60 درصد از آن‌ها در این نظرسنجی به اهمیت این مساله رای مثبت دادند اما این آمار پنج ماه پیش 52 درصد اعلام شده بود. آن‌ها علاوه بر این تمایل بیش‌تری برای سپردن این امور به باراک اوباما، رییس‌جمهور کشورشان دارند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که اگرچه بیش از نیمی از مردم آمریکا از توافق پشتیبانی می‌کنند، درصد کم‌تری از آنها به پایبندی تهران به تعهداتش طبق یک توافق هسته‌ای نهایی اطمینان دارند.

انتهای پیام

کد N820705