پنتاگون در گزارشی عنوان کرد:

موشک‌های بالستیک هسته‌ای چین همه آمریکا را در تیررس دارند

سیاسی

بنا به گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا (2015) هم اکنون چین قادر است با موشک‌های بالستیک هسته‌ای خود تقریباً تمامی نقاط آمریکا را هدف قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از بیزینس اینسایدر، گزارش امسال پنتاگون به کنگره ‌آمریکا به طور محسوسی بر موضوع به‌روزرسانی و گسترش توانایی‌های چین به خصوص موشک‌های بالستیک هسته‌ای آن تمرکز داشته است.

در این گزارش آمده است: توانایی‌های نظامی چین در حال گسترش است اما پکن به خوبی می‌داند که بالاترین سطح دستاورد نظامی برای یک قدرت نظامی در حال رشد توانایی هدف قرار دادن هر نقطه‌ای از زمین توسط موشک‌هایی است که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را نیز دارد که تقریباً قادر است همه نقاط ایالات متحده را هدف قرار دهد.

چین هم اکنون دارای 50 تا 60 موشک بالستیک قاره پیما (CSS-4) هم‌چنین موشک (JL-2) یک موشک بالستیک دریا به زمین است که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارد. بنا به این گزارش، از این موشک به عنوان عامل اصلی بازدارندگی هسته‌ای چین بر روی نسل بعدی زیردریایی‌های هسته‌ای سری (JIN) نصب خواهد شد.

گسترش توانایی‌های بازدارندگی هسته‌ای چین در واقع تحت تأثیر پیشرفت‌های هسته‌ای در کشورهایی که چین آن‌ها را رقیب استراتژیک خود می‌داند افزایش یافته است.

در واقع چین موشک‌های بالستیک هسته‌ای خود را به دلیل پیشرفت‌های پیوسته اخیر هسته‌ای روسیه و آمریکا بهبود داده است.

هم‌چنین تجهیزات هسته‌ای هند به عنوان رقیب اصلی چین در منطقه، چین را وادار به به‌روزرسانی و بهبود پیوسته توانایی هسته‌ای خود کرده است.

انتهای پیام

کد N820613