انتقاد دیوید میلیبند از برادرش / " نامزد رهبری حزب کارگر نمیشوم"

دیوید میلیبند از عملکرد برادر کوچکترش در انتخابات سراسری انگلیس انتقاد کرده اما گفت به رغم کناره‌گیری برادرش از رهبری حزب «کارگر» برای به دست گرفتن رهبری این حزب نامزد نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه سابق انگلیس گفت: رای‌دهندگانی که باعث پیروزی قاطعانه حزب محافظه‌کار به رهبری دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس شدند آشکارا نشان دادند آنچه را که از سوی حزب «کارگر» ارائه شده، نمی‌خواهند. این نتیجه برای هدف و انگیزه ترقی‌خواهانه ویران‌کننده بود.

وی افزود: برادرم اد میلیبند همانند گوردون براون، نخست‌وزیر سابق انگلیس در انتخابات سال 2010 میلادی اجازه داد تا به عنوان کسی که از اصول و قوانین حزبی روی گردانده،‌به تصویر کشیده شود.

اد میلیبند در سال 2010 میلادی در مبارزه‌ای برای به دست گرفتن رهبری حزب «کارگر» برادرش دیوید را شکست داد. سپس دیوید میلیبند از پارلمان استعفا داد تا ریاست «کمیته بین‌المللی نجات» در نیویورک را به عهده گیرد.

دیوید میلیبند افزود: از زمان انتخابات با اد میلیبند در تماس بودم و او را به خاطر نشان دادن شجاعت و شرافت در مقابل حملات تلخ و ناراحت‌کننده در جریان مبارزات انتخاباتی که باعث کاهش حمایت حزب «کارگر» در اسکاتلند و در عوض افزایش دستاوردهای حزب «ناسیونالیست» اسکاتلند شد، تحسین می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N820599