ناتو چند مظنون به جاسوسی برای روسیه را از بروکسل اخراج می‌کند

ناتو در میان افزایش تنش‌ها میان غرب و روسیه چند تن از افراد مظنون به جاسوسی برای روسیه را از مرکز خود در بروکسل اخراج می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، ناتو ادعا می‌کند که بیش از 45 نماینده روسی برای سرویس‌های اطلاعاتی کشورشان کار می‌کنند. مقامات ناتو معتقدند که این افراد توانسته‌اند در این سازمان نظامی نفوذ کنند.

این تصمیم سه ماه پس از هشدار فرماندهان نظامی مبنی بر آغاز جنگ سرد جدیدی بین روسیه و انگلیس اتخاذ شده است. فرماندهان ناتو میگویند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با افزایش فعالیت‌های نظامی کشورش در حال قدرت نمایی است.

در این میان در حالی که منابع ناتو اعلام می‌کنند، 90 روسی در مرکز این سازمان‌ در بروکسل فعالیت می‌کنند. روسیه با رد این آمار تعداد آنها را 37 تن می‌داند. اما اکنون اخراج مظنونان جاسوسی برای روسیه در پی تصمیم ماه گذشته این سازمان برای کاهش نیروهایی که از کشورهای غیرناتو به این سازمان نظامی پیوسته‌اند صورت می‌گیرد. با این حال تنها کشوری که تاکنون این قانون جدید درباره نیروهای آن اعمال می‌شود، روسیه است.

پیش از این ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین این ادعا را که ناتو تنها با هدف تحت تاثیر قرار دادن مسکو دست به این اقدام زده است رد اما اذعان کرد: در روابط ما با روسیه‌ای که تصمیم گرفته‌ایم تمام همکاری‌ها را با آن قطع کنیم، حضور 30 نماینده بیش از اندازه است.

انتهای پیام

کد N820475