امیر سیاری: مقتدرانه در باب المندب و خلیج عدن حضور داریم

امير دريادار حبيب‌الله سياري,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه هم اکنون با اقتدار کامل در باب المندب و خلیج عدن حضور داریم گفت:حضور ایران در آب‌های بین المللی موفقیتی قابل توجه برای کشور محسوب می شود که طبق برنامه ریزی و اهداف راهبردی ادامه خواهد یافت و هر سال بر تجربیات و توان ما در این خصوص افزوده می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیردریادار حبیب‌الله سیاری در مرکز آموزش و آمادگاه نیروی دریایی سیرجان در استان کرمان گفت: امروز نیروی دریایی از افسران مجرب و متخصص بهره می‌برد و با تکیه برتوان داخلی و دانش موجود در کشور توانسته به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند. هم اکنون ناو گروه ایران در آب‌های بین المللی حضور دارد و این حضور موجب افزایش احساس امنیت در منطقه شده است.

وی همچنین افزود: تنگه باب اامندب و خلیج عدن قاره های مختلف را به هم وصل می کند و محل عبور و مرور کشتیهای تجاری و مراودات اقتصادی است و هم اکنون کشتی‌های ایرانی و بین المللی با حضور ایران امنیت بیشتری را احساس می کنند. ما پیام رسان صلح و دوستی در منطقه هستیم اما متاسفانه برخی از کشورها با حضور در این مناطق در سایه شعار برقراری امنیت اهداف دیگری را پیگیری می کنند.

سیاری در پایان با اشاره به توانمندی مرکز آموزش سیرجان در استان کرمان افزود: این مرکز نقش پر رنگی در زمینه پشتیبانی نیروی انسانی در نیروی دریایی ارتش ایفا می کند و طبق آمار بخش قابل توجهی از نیروهای نظامی ایران در این مرکز آموزشهای لازم را فرا می گیرند و در سطح آمادگی بالا قرار می گیرند.

انتهای پیام

کد N820385