روحانی:

برای توسعه روابط تهران با ایروان هیچ مانعی وجود ندارد

سیاسی

رییس جمهوری برگسترش مناسبات همه جانبه با کشور دوست و همسایه ارمنستان تاکید کرد و گفت : برای توسعه روابط تهران با ایروان هیچ مانع و مشکلی وجود ندارد و تردیدی نیست که گسترش همکاری ها در عرصه های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی به نفع دو کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه و پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید ارمنستان ، پیگیری اجرای طرح های مشترکی را که دو کشور بر سر آن توافق کرده اند ، ضروری خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان علاوه بر همکاری های دوجانبه، در مجامع بین‌المللی نیز همکاری قابل قبولی داشته اند.

رییس جمهوری همچنین از جامعه ارامنه ایران به عنوان مردمانی خوب، فعال و پایبند قانون یاد کرد و خواستار افزایش تبادل علمی و دانشگاهی و نیز استفاده از ظرفیت های گردشگری دوکشور برای رفت و آمد و آشنایی بیشتر دو ملت شد.

روحانی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که در دوران ماموریت سفیر جدید ارمنستان مناسبات فیمابین در همه زمینه ها بیش از پیش ارتقا یابد.

"آرتاسش تومانیان " سفیر جدید ارمنستان در تهران نیز ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری کشورش به دکتر روحانی و با بیان اینکه در طول دوران ماموریتش تمام مساعی خود را برای تحکیم همکاری ها در همه زمینه ها بکار خواهد بست ، اظهار داشت : بسترهای فراوان و اراده لازم در طرفین برای گسترش همکاری های دو کشور همسایه وجود دارد.

انتهای پیام

کد N820366