در واکنش به حذف شبکه "المسیره" از ماهواره "نایل ست" و اروپا؛

حزب‌الله تلاش‌ عربی و غربی برای سانسور اخبار تجاوز به یمن را محکوم کرد

سیاسی

حزب‌الله لبنان تلاش‌های عربی ‌و غربی برای ساکت کردن صدای شبکه ماهواره‌ای "المسیره"، وابسته به انصارالله یمن و حذف این شبکه از طریق ماهواره‌های "نایل ست" و "اروپا" را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، در پی اعلام خبر حذف شبکه المسیره، وابسته به جنبش انصارالله یمن از ماهواره‌های "نایل ست" و اروپا، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای تلاش‌های مضطرب ابزار سرکوب‌گر کشورهای عربی و غربی در این خصوص را محکوم کرد.

حزب‌الله تاکید کرد: این تلاش‌های دنباله‌دار نشانگر نقش کارآمد و تاثیرگذار شبکه المسیره در افشاگری جنایت‌های تروریستی تجاوز سعودی_ آمریکایی به یمن است که غیرنظامیان، نهادها و تاسیسات و تمام نهادهای زندگی را در این کشور عربی اصیل هدف قرار می دهد.

در این بیانیه آمده است: این تلاش‌ها نشانگر، ناتوانی رسانه‌های گسترده‌ای است که متجاوزان برای توجیه جنایت‌های خود آن را به کار گرفته‌اند و نشان می‌دهد که رسانه‌های آن‌ها در زیبا نشان دادن اهداف خبیثانه این تجاوز شکست خورده‌اند.

حزب‌الله لبنان در پایان بیانیه خود تاکید کرد: بستن آنتن بر روی شبکه المسیره نقض تمامی قوانین و عرف‌های بین‌المللی است که ضامن آزادی رسانه‌ها است به همین دلیل گروه‌های آزاد و سازمان‌های بین‌المللی و انسانی باید هر چه سریعتر برای توقف این اقدام دست به کار شده و اجازه دهند این شبکه نقش اطلاع رسانی هدفمند خود را دنبال کند.

پیشتر شبکه ماهواره‌ای المسیره با اعمال فشارهای آمریکا و عربستان از دو ماهواره نایل ست و اروپا حذف شد.

انتهای پیام

کد N820231