نواز شریف امروز به افغانستان می‌رود

نخست‌وزیر و رئیس ستاد ارتش پاکستان امروز(سه‌شنبه) به منظور تقویت و بهبود روابط دو جانبه امروز به افغانستان می‌روند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه نیشن، روز گذشته به منظور تعیین آخرین دستورالعمل‌ها برای سفر کابل نشستی با ریاست نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان و مقامات سیاسی و نظامی این کشور برگزار شد.

در این نشست درباره تمام ابعاد روابط بین افغانستان- پاکستان با تمرکز ویژه‌ای بر درگیری‌های جاری علیه شبه‌نظامیان و همکاری اسلام‌آباد با کابل در ریشه‌کن کردن این شبه‌نظامیان گفت‌وگو شد.

این در حالی است که طی ماه‌های اخیر روابط بین روسای سیاسی و نظامی دو کشور افزایش یافته است چراکه هم پاکستان و هم افغانستان با تهدید تروریسم مواجه هستند و تلاش دارند از شر این آفت خلاص شده و سرانجام به توسعه اقتصادی کشورهایشان بپردازند.

درهمین حال برخی منابع آگاه می‌گویند، کابل قصد دارد در مسیر طرح صلح خود با طالبان که از سوی دولت این کشور آغاز شده، حمایت و کمک دولت پاکستان را جلب کند.

از سوی دیگر، آصف علی زرداری، رئیس‌جمهور پیشین پاکستان با همراهی سید یوسف رضا گیلانی و شری رحمان نخست‌وزیران اسبق این کشور پیش از این طی سفری دو روزه به کابل رفته و دیدارهایی با رئیس‌جمهور و مدیر اجرایی افغانستان داشتند.

به گفته منابع آگاه طرفین در این دیدارها درباره راه‌ها و ابزار تقویت بیشتر روابط بین دو کشور و چگونگی مقابله با تهدید تروریسم که هر دو کشور را تحت تاثیر قرار داده، گفت‌وگو کرده‌اند.

در همین حال براساس گزارش دفتر مطبوعاتی نخست‌وزیر پاکستان، شریف 12 ماه به افغانستان می‌رود. این سفر در پی دعوت اشرف غنی را رئیس‌جمهور افغانستان از وی صورت می‌گیرد.

این دومین سفر شریف به افغانستان است. وی پیش از این در ماه نوامبر 2013 به این کشور سفر کرده بود.

انتهای پیام

کد N820087