اذعان ائتلاف عربی به سرنگونی جنگنده‌ متجاوز مراکشی در یمن

سیاسی

سخنگوی ائتلاف عربی علیه یمن به سرنگون شدن جنگنده‌ متجاوز مراکشی در این کشور اذعان کرد و انصارالله یمن را مسئول سلامتی خلبان این جنگنده دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه المصریون، این نخستین اظهارات رسمی از سوی مسئولان ائتلاف عربی مبنی بر تایید سرنگونی جنگنده متجاوز مراکشی در یمن است.

احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربی علیه یمن در این باره گفت: متاسفانه جنگنده مراکشی طی عملیاتی در یمن سقوط کرد. پس از آن مکان سقوط این جنگنده‌ مشخص شد اما سرنوشت خلبان آن همچنان نامشخص است.

عسیری جنبش انصارالله یمن (شیعیان حوثی) را مسئول سلامتی خلبان جنگنده مراکشی دانست و گفت: هرگونه اقدامی که در خصوص این خلبان اتخاذ می‌شود باید از طریق هیات‌های امدادرسانی و صلیب سرخ صورت بگیرد؛ چرا که در حال حاضر مساله مهم اطمینان حاصل کردن از سلامتی و امنیت خلبانان مذکور است.

نیروهای مسلح مراکش اخیرا اعلام کرده بودند که یک جنگنده مراکشی از نوع "اف 16" که در عملیات در یمن شرکت می‌کرد ناپدید شده اما مراکش دلیل مفقود شدن این جنگنده را اعلام نکرد.

ضیف الشامی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله روز دوشنبه اعلام کرد که شیعیان حوثی این جنگنده را در استان صعده در شمال یمن سرنگون کرده‌اند.

وی گفت که لاشه‌های هواپیما در اختیار آنهاست اما هیچ اطلاعی از سرنوشت خلبان آن ندارند.

انتهای پیام

کد N820049