اسماعیل کوثری:

کشورهای حامی تروریسم عاملین اصلی جنایت‌های تروریست‌ها هستند

تروريسم,شهدای ترور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، برگزاری کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور را بهترین فرصت برای معرفی استکبار جهانی به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان اعلام کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اسماعیل کوثری در پاسخ به این سؤال که برگزاری چنین کنگره‌هایی چه کمکی به معرفی بیشتر کشورمان به عنوان قربانی تروریسم در دنیا خواهد کرد، گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با بیان این‌که «فرهنگ شهادت برگرفته از واقعه عاشوراست» خاطرنشان کرد: با این‌که چهارده قرن از عاشورا و شهادت امام‌حسین(ع) و یارانش می‌گذرد؛ اما زنده نگه‌داشتن این فرهنگ، روحیه شهادت‌طلبی و حق‌طلبی را نسل‌به‌نسل منتقل کرده و مردم ما هرسال پرشورتر از گذشته یادوخاطره سالار شهیدان و حماسه عاشورا را گرامی می‌دارند.

وی با بیان این‌که «اوج درس‌گرفتن از مکتب عاشورا را می‌توان در 8 سال دفاع مقدس مشاهده کرد»، افزود: رزمندگان ما با الگوگرفتن از حضرت سیدالشهدا(ع) توانستند حماسه ماندگاری را رقم بزنند.

این نماینده مجلس گفت: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان ما که خود را ناتوان از رویارویی با ملت مسلمان ایران می‌دیدند به حرکت‌های تروریستی روی آوردند که درجریان این ترورها بسیاری از مردم بی‌گناه ما به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به این‌که «شهدای ترور نیز از مظلوم‌ترین شهدای ما هستند»، تصریح کرد: برگزاری این کنگره در مقطع فعلی بسیارضروری و روشنگرانه است.

وی ادامه داد: با برگزاری کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور یاد شهدای ترور زنده می‌شود و از طریق خانواده این شهدا نسل جوان با فداکاری شهدای مظلوم ترور آشنا می‌شوند که چه هزینه سنگینی برای حفظ نظام و عزت و سربلندی این کشور شده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به مقابله نظام اسلامی و جبهه مقاومت در منطقه با تروریسم تاکید کرد: کشورهایی که به تروریست‌ها کمک مالی و لجستیکی کرده‌اند، عاملین اصلی این جنایت‌ها هستند که با پوشش حقوق‌بشر خود را توجیه می‌کنند که باید با برگزاری این کنگره‌ها حامیان اصلی تروریست‌ها را به ملت‌های جهان معرفی کرد.

انتهای پیام

کد N819910