کاخ سفید گزارش "سیمور هرش" را رد کرد

سیاسی

کاخ سفید ادعاهای مطرح شده از روزنامه‌نگار برنده جایزه پولیتزر را مبنی بر اینکه اوباما درباره کشتن اسامه بن لادن به مردم دروغ گفته است، رد کرد.

کاخ سفید ادعاهای مطرح شده از روزنامه‌نگار برنده جایزه پولیتزر را مبنی بر اینکه اوباما درباره کشتن اسامه بن لادن به مردم دروغ گفته است، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گزارش 10 هزار کلمه‌ای سیمور هرش که در روز یکشنبه در "لاندن ریویو آوبوکز" به چاپ رسید، تاکید داشت که کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در سال 2011 از پیش برنامه‌ریزی شده بود.

هرش که از روزنامه‌نگاران سابق نیویورک تایمز و منتقد دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا محسوب می‌شود، گفته است که برخلاف آنچه کاخ سفید می‌گوید، سرویس اطلاعات پاکستان از مخفیگاه بن لادن مطلع بود.

دولت اوباما تاکید دارد که در دوم مه 2011 بدون اطلاع دولت پاکستان، حمله‌ای را علیه مخفیگاه بن لادن در ابیت آباد پاکستان جام دادند و پیش از آن نیز از طریق انجام برنامه واکسیناسیون اجباری ساختگی اقدام به جمع‌آوری دی ان ای ساکنان امارت بن لادن کرده‌اند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: "کاخ سفید تنها کسی نیست که می‌بیند این مطلب خبری مملو از اطلاعات نادرست و غلط است. هیچ‌کس در اینجا نگران این مساله نیست."

جاش ارنست به جای پاسخگویی مستقیم به ادعاهای مطرح شده از سوی سیمور هرش به روزنامه‌نگاران و افرادی خارج از دولت اوباما که صحت گزارش وی را زیر سوال برده‌اند، اشاره کرد.

ارنست گفت: مایک مورل، معاون سابق سازمان سیا گفته است که حتی یک جمله از گزارش هرش هم درست نیست. پیتر برگن از شبکه خبری سی ان ان هم گفته است آنچه در این گزارش صحیح است، جدید نیست و آنچه در این گزارش جدید است، صحیح نیست!

انتهای پیام

کد N819810