اعتراف وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به شکست در جنگ اخیر غزه و توان نظامی حماس

رژيم صهيونيستي

پس از گذشت 10 ماه از توقف جنگ در غزه، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که این جنگ هیچ نتیجه‌ای برای این رژیم در پی نداشته و اهدافی که رژیم صهیونیستی به دنبال آن بود، محقق نشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص، اسحاق آهارونوویچ که پس از اختلاف با آویگدور لیبرمن تصمیم به استعفا گرفت، تصریح کرد که حماس توان نظامی خود را بازیافته و کاملا برای جنگی دیگر آماده است.

آهارونوویچ افزود: پس از گذشت 10 ماه از جنگ غزه، باید اعتراف کنیم که اسرائیل شکست خورد و نتوانست هیچ یک از اهداف مد نظر خود را محقق کند.

وی در ادامه گفت: ما در کنست نشسته بودیم و تصمیماتی در مورد جنگ اتخاذ کردیم اما امروز می‌بینم که بیشتر این تصمیمات اشتباه بود، زیرا بسیاری از ما در مورد تونل‌های حماس در غزه اطلاعی نداشتیم و مجبور شدیم جنگ را متوقف کرده و از غزه عقب نشینی کنیم.

وی اظهار داشت: ما می‌دانیم حماس توان خود را بازیافته و کاملا آماده ورود به جنگی دیگر با ماست و احتمال می رود ظرف مدت چند ماه آینده و شاید هم چند سال دیگر جنگی دیگر در غزه رخ دهد.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در مورد درز گفتگوهای رد و بدل شده در نشست‌های محرمانه کنست صهیونیستی تصریح کرد: در یکی از این نشست‌ها هم من و هم بنی گانتس رئیس ستاد مشترک سابق ارتش حضور داشتیم و طی آن گانتس در مورد ورود ارتش به غزه و پیامدهای ناگوار آن هشدار داد اما به محض اتمام جلسه، یکی از حاضران اطلاعاتی از این نشست را به بیرون درز داده بود و به رغم اینکه کنست از دید صهیونیست‌ها یکی از مقدس ترین اماکن است، اما فحوای این جلسه به بیرون درز پیدا کرد.

اسحاق آهارونوویچ آغاز انتفاضه سوم در کرانه باختری را بعید دانست و با این حال تصریح کرد که در صورتی که شرایط جاری در کرانه باختری پابرجا باشد و مذاکرات سازش ازسرگرفته نشود، قدرت حماس روز به روز افزایش خواهد یافت و در نهایت جنگی همه جانبه به وقوع خواهد پیوست.

انتهای پیام

کد N819739