مصاحبه با نماینده مجلسی که در دوره احمدی نژاد متقاضی بورسیه بوده است

روزنامه شرق مصاحبه زیر را با جبارکوچکی نژاد نماینده رشت که در دوره احمدی نژاد،نامش در میان اسامی بورسیه ها بود،انجام داده است.

درباره بورسیه شما هم، البته حاشیه‌هایی مطرح است. 
خیر، من یک روز هم بورسیه نشدم.
  اما گویا به‌دلیل کبر سن، بورسیه شما لغو شد؟ 
خیر، اصلا اینها صحت ندارد. 
  بالاخره شما برای بورسیه اقدام کرده بودید یا نه؟ 
بنده برای یکی از کشورهای خارج ثبت‌نام کرده بودم. به من گفتند می‌توانید آن را تبدیل به داخل کنید. من هم نامه نوشتم که می‌شود تبدیل به داخل شود یا نه؟ این سؤال و جواب مصادف شد با طرحِ ماجرای بورسیه‌ها. بورسیه من همان‌موقع متوقف شد و من یک ریال هم از بیت‌المال پول بورسیه نگرفتم و یک ساعت هم سر کلاس نبودم. 
  حالا چه شد به فکر دکترا‌خواندن افتادید؟ 
خب اگر به شما هم بگویند با روش درستی طبق قانون -قوانین داخلی وزارتخانه- درس بخوانید، قبول نمی‌کنید؟ درس چیز خوبی است. ما هم گفتیم خیلی‌خب، می‌خواهیم درس بخوانیم. 
  حالا چرا در ایران درخواست پذیرش ندادید؟ 
خب بعد از جنگ، درس نخوانده بودم و کلا در کارهای اجرایی بودم؛ گفتند یک راه این است که از کشورهای خارجی پذیرش بگیرید و بعد آن را تبدیل به داخل کنید. 
  شما برای کدام کشور اقدام کردید؟ 
هند
  فکر نمی‌کردید، این روال تبعیض‌آمیز باشد؟ 
پرسیدم و گفتند این روند، یک روندِ عادی است. من ٨٠ ماه در جنگ بودم و جانبازم و به‌محض اینکه فهمیدم افرادی که یک ساعت هم نجنگیدند بورسیه شده‌اند، بورسیه را کنار گذاشتم. 
  مدرک شما چطور بود؟ 
من مدرک معادل ارائه کردم و وزارت علوم هم آن‌موقع این را پذیرفت. گفتند با این مدرک می‌شود ادامه تحصیل داد. هیچ تخلفی در پرونده من نبود و هرکسی اسنادی دارد، لطفا رو کند.

[span]
[span]
[span] [span]17302

کد N819641