پربیننده های سیاسی2شنبه:گفتم احمدی نژادکلاه سرانقلاب است/دیدارفتاح با هاشمی/عوامل فتنه زادرمذاکرات

جواد منصوری نخستین فرمانده سپاه درباره خاطراتش از حزب جمهوری اسلامی و دیدارش با احمدی نژاد پیش از انتخابات می گوید.

منصوری در گفت وگویی گفته است: من 88 پکن بودم. به حسین شریعتمداری گفتمحواستان باشد اصلا به صلاح نیست احمدی نژاد بار دیگر به ریاست جمهوری برسد. من 6 ماه قبل از 88 به آقای متکی گفتم آقا سر این انتخابات جنگ می‌شود. گفتم این انتخابات آخرین جایی است که می‌خواهند با نظام تسویه حساب کنند و انتخابات 88 را آخرین فرصت خود می‌دانستند. اینجا را ببینید.

 

 وزیر خارجه آفریقای جنوبی در جریان سفر به ایران با رئیس مجلس دیدار کرد.تصاویر پوشش وزیر خارجه آفریقای جنوبی  در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس را  اینجا ببینید.


رئیس کمیته امداد با رئیس مجمع تشخیص مصلحت دیدار کرد. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار خطاب به آقای مهندس پرویز فتاح گفت: مسؤولیت در کمیته امداد را یک لطف الهی بدانید که به شما فرصت دستگیری از نیازمندان را عطا کرده است. آقایپرویز فتاح نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های خویش برای گسترش فعالیت‌های کمیته امداد، اظهار امیدواری کرد که از تجربیات ارزشمند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جهت بهبود کارها استفاده نماید. اینجا را ببینید.


 هشدار وزیر اطلاعات احمدی نژاد نسبت به عوامل فتنه زا در مذاکرات هسته ای

 حجت الاسلام حیدر مصلحی گفت: در یکی از جلسات مذاکرات طرف انگلیسی سخنی به میان آورد که مذاکرات را به نتیجه مطلوبی می‌رساند، اما نماینده آمریکا با استفاده از کاغذ کوچکی اجازه سخن گفتن به او را نداد که آن کاغذ در اختیار ما قرار گرفت و همین مسایل باعث شد که فرانسوی‌ها از توافق ژنو دو جلوگیری کنند.  اینجا را ببینید.

 وزیر اطلاعات در جمع مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فنآوری گفت: حراست دانشگاه‌ها می‌توانند با تعامل مثبت و دوستانه با مسئولان دانشگاه‌ها و قاطبه دانشگاهیان انگیزه فعالیت در آن‌ها رامضاعف کنند و در عین حال بانشان دادن دقت و هوشمندی خود انگیزه انجام کارخلاف قانون را که ممکن است در حد بسیار محدودی وجود داشته باشد، از بین ببرند. اینجا را ببینید.

نیروی انتظامی مقلد است

سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهایمسلح در نشست معاونان اجتماعی نیروی انتظامی سراسر کشور، گفت: نگاه نیروی انتظامی به ولی فقیه و قوانین واضح و آشکار الهی و قوانین موضوعه ناشی از آن است و خود را مقلد می‌داند نه مجتهد، منبع تقلید و اجتهاد خود را ناشی از ولی فقیه و رهبری می‌داند و لذا سایرین بایستی خود را با این رویه و خط‌مشی هماهنگ کنند. اینجا را ببینید.


غرویان :سکوت تندروها محل تأمل است

آیت‌الله محسن غرویان گفت: گروه‌های تندرو٬ اعتدال را مخالف مشی خود دانسته و سعی می‌کنند با حق مطلق خواندن خود٬ فضای هیجانی را در مسیر منویات سیاسی خود کنترل و مدیریت کنند٬ زیرا حیات سیاسی اینگونه گروه‌ها در تنش فضای اجتماعی نهفته است تا بتواند خود را مطرح کنند. اینجا را ببینید.

 قالیباف در سال های دو هزار و نه و دو هزار و سیزده، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران بود که در آن ها موفقیتی به دست نیاورد. به همین دلیل است که برخی شهروندان این طرح شهرداری را تلاش جدید شهردار تهران بهمنظور جلب نظر طبقه متوسط جامعه تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری بعدی در سال دو هزار و شانزده در نظر می گیرند. با این حال، پیام های تشویق و تقدیر از او به خاطر این اقدام هم بسیار متعدد است. اینجا را ببینید.


هفته آینده: جلسه انتخاباتی600نفره یاران ارئیس جمهور

یکی از روزنامه های صبح نوشت: اطرافيان رييس دولت‌هاي نهم و دهم طي هفته آينده ميزبان فرمانداران دولت خود خواهند بود. بر اساس آمارهاي وزارت كشور در دوران رياست احمدي‌نژاد بر دولت حدود ٨٠٠ فرماندار منصوب شده‌اند. پيش‌بينياحمدي‌نژادي‌ها براي اين جلسه اين است كه حدود ٦٠٠ نفر در اين جلسه حضور خواهند داشت. اینجا را ببینید.

 

212 / 17

 

کد N819625