فرمانده نیروی دریایی ارتش:حضور ایران در خلیج عدن و تنگه باب المندب در راستای تامین امنیت منطقه است

نیروی دریایی ارتش نیروی دریایی سپاه

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور ما در آب های آزاد و خلیج عدن و تنگه باب المندب در راستای تامین امنیت منطقه است.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار "حبیب الله سیاری" در مراسم تجلیل از افسران و کارکنان مرکز آموزش و آمادگاه نیروی دریایی در سیرجان با بیان اینکه با حضور و وجود ما در منطقه کشورها احساس امنیت بیشتری می کنند تصصریح کرد: انتقال پیام صلح و دوستی به جهانیان و تامین منافع نظام اسلامی از دیگر اهداف این حضور است.

وی با بیان اینکه هدف از حضور ما در این دو پایگاه به عنوان تبیین فرامین مقام معظم رهبری به سربازان ولایت است بیان کرد: در تنگه باب المندب که از بزرگترین آبراه‌های جهان است دیگر کشورها هم حضور دارند اما برخی از این کشورها در پناه برقراری امنیت اهداف دیگری را هم دنبال می کنند و نظام اسلامی حضورش مشخص و لازم است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: امروز بزرگترین مرکز آموزش را در سیرجان داریم که 90 درصد نیروهای وظیفه آموزش های لازم نظامی و عقیدتی را اینجا فرا می گیرند.

سیاری گفت: این افراد امانت های مردم دست ما هستند که باید به خوبی از آنان نگهداری شود و برای مملکت اسلامی پرورش یابند.

وی خاطر نشان کرد: آمادگاه ناوگان جنوب هم پشتیبانی از همه مناطق دریایی و سواحل جنوب را بر عهده دارد و ماموریت های محوله را به خوبی انجام داده و هر روز شاهد موفقیت بیشتر این مرکز هستیم.

29220

کد N819500