عبدالله: دولت و نهادهای امنیتی مصمم به برقراری ثبات و امنیت هستند

سیاسی

رئیس اجرایی دولت افغانستان با اشاره به موفقیت های ارتش این کشور در برابر طالبان گفت: دولت و نهادهای امنیتی مصمم به برگرداندن امنیت و ثبات هستند.

به گزارش خبرنگار مهر در کابل، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان در نشست شورای وزیران گفت: دولت و تمام نهادهای امنیتی و نظامی مصمم به تامین امنیت و برگرداندن ثبات در افغانستان هستند.

وی با اشاره به موفقیت های ارتش افغانستان در ولایت غزنی گفت: در این ولایت چند پایگاه مهم نظامی و تسلیحاتی به کنترل نیروهای امنیتی درآمده است.

عبدالله عبدالله در ادامه سخنانش اظهار داشت: ادامه همکاری‌های نیروهای ناتو با نظامیان افغان و حضور آن ها در افغانستان بر اساس هیچ توطئه‌ داخلی یا خارجی صورت نگرفته و بیان سوالاتی در این زمینه یا دامن زدن به آن هیچ کمکی به مردم نمی کند.

در روزهای اخیر پس از تشدید ناامنی ها در چند ولایت افغانستان، انتقادات چهره های سیاسی از پیمان امنیتی کابل ـ واشنگتن نیز افزایش یافته است.

رئیس اجرایی دولت افغانستان می گوید: دو سال قبل ۱۳۰ هزار نیروی نظامی خارجی در افغانستان حضور داشتند، اما اکنون حفظ امنیت در این کشور به دست نیروهای نظامی و امنیتی افغان است.