تاکید نتانیاهو بر آمادگی اسرائیل برای رویارویی با حملات غافلگیرانه از غزه و لبنان

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آخرین نشست کابینه پیشین تاکید کرد که ارتش برای مقابله با هرگونه هجوم غیرمنتظره از سوی غزه و یا لبنان آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که ریاست کابینه قبلی و آینده این رژیم را بر عهده دارد، مدعی شد که کابینه وی دستاوردهای بزرگی در دو سال اخیر داشته است. وی مدعی شد اسرائیل در حمله اخیر به غزه ضربه مهلکی به حماس وارد کرده است.

نتانیاهو در ادامه مدعی شد: اسرائیل موفق شده است مانع از قاچاق سلاح‌های پیشرفته به حزب‌الله در جنوب لبنان شود و تلاش‌های ایران برای گشایش جبهه‌ای جدید در بلندی‌های جولان علیه اسرائیل را ناکام بگذارد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از عملکرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان گفت: عباس از مسائلی که نیازمند تصمیم‌گیری‌های سخت است، فرار می‌کند و با رها کردن مذاکرات به شکل یکجانبه با حماس هم‌پیمان می‌شود.

نتانیاهو در ادامه با تاکید بر ادامه تلاش‌های خود برای ممانعت از "دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای" گفت: این تلاش‌ها همچنان به شدت ادامه دارد و ما از حقوق اسرائیل دفاع خواهیم کرد.

بنیامین نتانیاهو چهارشنبه گذشته در لحظات پایانی آخرین مهلت زمانی تعیین شده بالاخره توانست ضعیف‌ترین کابینه دهه‌های اخیر اسرائیل را تشکیل دهد. حزب لیکود ریاست این ائتلاف راست‌گرا و بسیار متزلزل را بر عهده دارد و احزاب دیگر رژیم صهیونیستی از جمله خانه یهود، یهودیان تورات، شاس و کلنا نیز در این کابینه هستند.

صائب عریقات، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین کابینه جدید رژیم صهیونیستی را "کابینه متحد برای جنگ و دولت ضدصلح و آرامش در منطقه" توصیف کرده است.

انتهای پیام

کد N818756