جب بوش: من هم مانند برادرم مجوز جنگ عراق را صادر می‌کردم

فرماندار سابق ایالت فلوریدا و نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان آمریکا در انتخابات 2016 ریاست‌جمهوری گفت: من هم همانند برادرم مجوز جنگ عراق را که در سال 2003 رخ داد، صادر می‌کردم.

فرماندار سابق ایالت فلوریدا و نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان آمریکا در انتخابات 2016 ریاست‌جمهوری گفت: من هم همانند برادرم مجوز جنگ عراق را که در سال 2003 رخ داد، صادر می‌کردم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جب بوش، فرماندار سابق ایالت فلوریدای آمریکا و نامزد احتمالی انتخابات 2016 ریاست‌جمهوری ایالات متحده در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس‌نیوز پس از سخنرانی در دانشگاه لیبرتی ویرجینیا گفت: به عنوان یادآوری بگویم که من و هیلاری کلینتون دیگر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 و وزیر امور خارجه سابق آمریکا هر دو این مجوز را صادر می‌کردیم. هر کس که آن اطلاعات را دریافت می‌کرد، چنین مجوزی صادر می‌کرد.

جب بوش، برادر جورج بوش پسر، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت: اشتباهات ضامن امنیت کشور نیستند اما حدس بزنید چه کسی فکر می‌کرد آن اشتباهات رخ دهند؟ جورج دبلیو بوش. بله، منظورم دقیقاً همین است. پس اگر کسی دنبال مساله‌ای می‌گردد که میان من و برادرم مورد اختلاف باشد، قطعا این نیست.

ماه گذشته میلادی، جورج بوش پسر به شدت سیاست خارجی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت که اوباما سربازان آمریکایی را خیلی سریع از عراق خارج کرد و در مذاکره با ایران به خوبی عمل نکرد.

بلومبرگ از قول بوش پسر که در جلسه اهداکنندگان یهود و در یک رخداد پشت درهای بسته حضور داشت، نوشت: فکر می‌کنید که خاورمیانه در حال حاضر در آشوب و ناآرامی است؟ تصور کنید این مساله چه پیامدی برای نوه‌های ما در پی خواهد داشت و این همان مساله‌ای است که آمریکایی‌ها چگونه باید به آن نگاه کنند.

بوش پسر همچنین به حضار گفت که نمی‌خواهد برای برادرش هیچ کمپین انتخاباتی برگزار کند چون فکر می‌کند این اقدام فرصت‌های جب بوش را در این انتخابات ضایع می‌کند.

جب بوش در سخنرانی خود در دانشگاه لیبرتی ویرجینیا به انتقاد از رویکردهای دولت اوباما در قبال آزادی مذهب پرداخت و گفت: مقام‌های فدرال حرف‌شنوی و اطاعت می‌خواهند بدون توجه به دین و مذهبتان. حمایت از آزادی مذهب راحتر از موضع‌گیری خصمانه علیه آن است. اینجا یک نفر کوته فکر و کم‌طاقت است اما قطعا آنها راهبان، وزرا و زنان و مردانی که زندگی خود را دارند و به مذهب خود می‌پردازند، نیستند.

فرماندار سابق فلوریدا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز، درباره مساله‌ مهاجرت نیز گفت: به نظرم، درست کردن این سیستم که مهاجرت قانونی آسان‌تر از مهاجرت غیرقانونی است، بسیار مهم است و نشان‌دهنده احترام گذاشتن به مردم است برای کودکی که ممکن است 10 سال در آمریکا بوده باشد، سخنرانی فارغ‌التحصیلی از مدرسه شاید به این صورت باشد: نه، نه، نه، شما حق ورود به کالج را ندارید. به نظرم این مساله‌ای است که ما از آن گذشتیم.

انتهای پیام

کد N818631