بروجردی در دیداررئیس هیات نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی:

راهبرد غلط آمریکا موجب افزایش اقدامات تروریستی درمنطقه و جهان شد

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد غلط آمریکا و همپیمانانش در تقسیم تروریسم به خوب، بد و استفاده ابزاری از آنها موجب افزایش اقدامات تروریستی در منطقه و جهان شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی مپو ملوانا رئیس هیات نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی که به همراه تنی چند از نمایندگان مجلس این کشور به تهران سفر کرده است،  با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دو کشور گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر پایه گسترش ارتباطات و همکاری‌ها با کشورهای آفریقایی به ویژه آفریقای جنوبی قرار دارد و در این راستا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از این روند حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه بازنده اصلی دنباله‌روی از تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا، شرکت‌های اروپایی بوده‌اند بر اهمیت تقویت همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری و پارلمانی تاکید کرد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد و گسترش گروه‌های تروریستی در منطقه گفت: راهبرد غلط آمریکا و همپیمانانش در تقسیم تروریسم به خوب، بد و استفاده ابزاری از آنها موجب افزایش اقدامات تروریستی در منطقه و جهان شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با محکوم کردن حمله هواپیماهای آل سعود به مردم بی‌دفاع یمن و همچنین ممانعت از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه کشورمان به آنها افزود: این اقدامات خودسرانه تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه و جهان است.

بروجردی در پایان این دیدار از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجربیات خود در مبارزه با تروریسم به آفریقای جنوبی خبر داد.

مپو ملوانا نماینده مجلس آفریقای جنوبی نیز در همین دیدار با قدردانی از حمایت‌ها و کمک‌های معنوی جمهوری اسلامی ایران از مبارزات مردم آفریقای جنوبی برای برابری و استقلال در طول سالیان گذشته گفت: ایران پس از انقلاب اسلامی با اتخاذ سیاست خارجی مستقل خود به یاری مردم ستمدیده و مظلوم سراسر جهان شتافته است.

وی در ادامه از علاقه‌مندی کشورش برای گسترش مناسبات با ایران در عرصه‌های مختلف خبر داد و افزود: گسترش همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای میان دو کشور به نفع دو ملت ایران و آفریقای جنوبی است.

این نماینده مجلس آفریقای جنوبی همچنین با ابراز نگرانی از گسترش اقدامات تروریستی در آفریقا گفت: برخورداری از تجربیات ایران در مبارزه با تروریسم برای آفریقای جنوبی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مپو ملوانا در پایان این دیدار درخصوص افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری از جمله واردات نفت از ایران ابراز امیدواری کرد.