به رغم تلاش‌های دی‌میستورا مطرح شد؛

نارضایتی اپوزیسیون سوریه از دی‌میستورا و تصمیم برای تحریم مذاکرات قاهره 2 و ژنو

سوريه

استفان دی میستورا به مذاکرات خود در ژنو ادامه می‌دهد و با شخصیت‌های مخالف دیدار کرده است تا فرصت گوش دادن به دیدگاه‌های تمامی طرف‌های داخلی و خارجی سوریه را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، دفتر اطلاع رسانی استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه اعلام کرد که در راستای تلاش او برای دیدار با بیشترین تعداد ممکن از طرف‌ها، وی به مذاکرات خود در ژنو ادامه داده و با هیاتی از حزب اتحاد دموکرات به ریاست صالح محمد و محمد غسان عبود، موسس شورای مشاغل سوریه و شبکه المشرق دیدار کرد.

دی میستورا عنوان داشت که این مذاکرات با این هدف است که او فرصت گوش دادن به تمامی نظرات طرف‌های مختلف که از سوریه و خارج از آن آمده‌اند، داشته باشد. مذاکرات مشورتی در خصوص راه‌های حل و فصل بحران سوریه در ژنو که روز سه‌شنبه گذشته آغاز شد ادامه دارد و قرار است که پنج یا شش هفته به طول بینجامد.

این در حالی است که ائتلاف مخالفان سوریه تصمیم دارد که امروز (دوشنبه) از تحریم کنفرانس قاهره 2 و رایزنی‌های ژنو در خصوص بحران سوریه خبر بدهد.

قرار است که کنفرانس قاهره 2 در هفته آتی برای بررسی راه‌های حل و فصل بحران سوریه برگزار شود. ائتلاف مخالفان در این خصوص تنها نامه مکتوبی را به استفان دی میستورا و همچنین بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل داد که در این نامه نقطه نظرات اعتراضی نسبت به تحرکات دی میستورا از آغاز ماموریتش در بیش از هشت ماه مطرح شده است. این تصمیم ائتلاف پس از نشست‌های هیات کل این ائتلاف در استانبول در روزهای شنبه و یکشنبه اتخاذ شده است.

منابع در ائتلاف مخالفان در مصاحبه با الشرق الاوسط تصریح کردند که بیشتر اعضای هیات کل با این تصمیم تحریم نشست‌ها موافقت کرده‌اند چرا که معتقدند که این مذاکرات فایده‌ای ندارد و دی میستورا تلاش می‌کند که از طریق این مذاکرات دو دستگی و پراکندگی میان مخالفان ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N818535