تاکید پوتین و مرکل بر حل دیپلماتیک مسائل دوجانبه

سیاسی

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بر یافتن راه حل های دیپلماتیک برای مسائل موجود بین دو کشور تاکید کرده و وعده دادند که در این رابطه همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در جریان دیدار با آنگلا مرکل در کاخ کرملین به وی گفته است: امروز مشکلات مختلفی بین روسیه و آلمان وجود دارد که باید هرچه سریعتر و بهتر حل شود.

مرکل در پاسخ به این سخنان پوتین گفته است که روسیه و آلمان در زمان مواجه شدن با «شرایط دشوار» باید با یکدیگر همکاری کنند. وی همچنین بر حل مسائل و مشکلات دوجانبه از طریق «راه های دیپلماتیک» تاکید کرده است.

رهبران آلمان و روسیه در این دیدار درباره مسائل دوجانبه، روابط روسیه با اتحادیه اروپا و از همه مهم تر بحران اوکراین گفت و گو کردند. آنگلا مرکل پیش از شروع مذاکرات خود با ولادیمیر پوتین، با حضور در مقبره سرباز گمنام روسیه در میدان سرخ مسکو، به کشته شدگان جنگ جهانی دوم ادای احترام کرد.

روز 9 ماه می، هفتادمین سالگرد پیروزی ارتش سرخ بر نازی ها بود و به همین مناسبت دولت روسیه یک رژه عظیم از نیروهای نظامی خود را با حضور تعدادی از سران کشورها جهان جشن گرفت. آنگلا مرکل با این حال یک روز بعد از این تاریخ وارد مسکو شده و با رهبر روسیه دیدار کرد.

در ماه های گذشته و به دلیل اختلاف بر سر بحران اوکراین، کشورهای غربی تحریم هایی یکجانبه را علیه روسیه به اجرا گذاشته اند و به همین دلیل بسیاری از سران کشورهای اروپایی در مراسم هفتادمین سالگرد پیروزی ارتش سرخ بر نازی ها شرکت نکردند.

 

خواندنی از سراسر وب