درگیری در شمال مقدونیه 22 کشته بر جای گذاشت

درگیری میان نیروهای پلیس مقدونیه و اعضای یک گروه مسلح در شهری در شمال این کشور با کشته شدن هشت مامور پلیس و 14 فرد مسلح پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه های محلی مقدونیه امروز(یکشنبه)‌گزارش دادند در جریان درگیری میان پلیس و اعضای یک گروه مسلح در شهر "کومانُوو" در شمال این کشور دست کم هشت مامور پلیس کشته شدند. بر اساس گزارش‌ها همچنین در تبادل آتش میان نیروهای ویژه پلیس و اعضای این گروه مسلح که از روز شنبه آغاز شد دست کم 37 نیروی پلیس زخمی شدند.

ایوو کوتفسکی، سخنگوی وزارت کشور مقدونیه، اعلام کرد در جریان این درگیری‌ها 37 افسر پلیس زخمی شدند.

وی خطاب به خبرنگاران گفت، عملیات پلیس علیه این گروه مسلح پایان یافته و یکی از خطرناک ترین گروه‌های تروریستی در منطقه بالکان با این عملیات خنثی شده است.

وی همچنین گفت که نیروهای پلیس جسد 14 نفر را یافته‌اند که گمان برده می‌شود از اعضای گروه مسلح باشند.

اوایل امروز تعدادی آمبولانس در شهر کومانُوو اقدام به انتقال ماموران زخمی شده پلیس به بیمارستان کردند و صدای تبادل آتش همچنان شنیده می‌شد.

دولت مقدونیه دو روز عزای عمومی برای کشته‌های این درگیری اعلام کرده است و به همین مناسبت تجمعات سیاسی و برنامه‌های ورزشی لغو شده‌اند.

گوردانا یانکولوفسکا، وزیر کشور مقدونیه به خبرنگاران گفت که بیش از 30 تن از اعضای گروه مسلح خود را تسلیم پلیس کرده‌اند.

وی تاکید کرد: این گروه تروریستی که از یکی از کشورهای همسایه وارد خاک مقدونیه شده به دنبال آن بوده تا با استفاده از فضای سیاسی فعلی در کشور ما اقدام به حمله علیه نهادهای دولتی کند.

وی اطلاعات بیشتری درباره این گروه ارائه نکرد.

این درگیری‌ها در حالی رخ داده‌اند که مقدونیه در حال حاضر یکی از بدترین بحران‌های سیاسی خود را از زمان استقلال یافتن در سال 1991 تجربه می‌کند. دولت مقدونیه و مخالفانش یکدیگر را متهم کرده اند به این که قصد دارند با ایجاد بی‌ثباتی در کشور قدرت را قبضه کنند. برخی تحلیلگران نگران هستند رهبران دو طرف اکنون آماده تحریک هر چه بیشتر درگیری‌های فرقه‌ای به منظور به دست آوردن اهرم هستند.

انتهای پیام

کد N818069