واکنش افخم به ادامه حملات سعودی علیه یمن

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در اظهاراتی ادامه حملات هوایی سعودی به یمن را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین سخنگوی وزارت امور خارجه تداوم و تشدید حملات هوایی عربستان به یمن و بمباران مناطق مسکونی و پرجمعیت به ویژه در شمال یمن را محکوم کرد و با ا شاره به گذشت بیش از چهل روز از حملات بی هدف و بدون تمایز بین مراکز نظامی و غیرنظامی یمن و استفاده از سلاح های ممنوعه با هدف و قصد افزایش تعداد کشته ها افزود : این گونه اقدامات نسل کشی و در مغایرت کامل با قوانین بین المللی است.

افخم خواستار ایفای نقش فعال سازمان ملل جهت توقف حمله علیه مردم بی دفاع یمن و سرعت بخشیدن در امر امدادرسانی به مردم مظلوم و آسیب دیده این کشور شد و اضافه کرد :انتظار می رود برای جلوگیری از استمرار فجایع رقت بار انسانی در یمن، همه نهادهای تخصصی و مسئول با فوریت وارد عمل شوند.
سخنگوی وزارت خارجه خاطر نشان ساخت : مسیر جدید ارسال کمک های ایران هماهنگ شده است و امیدواریم کمک های انسان دوستانه ایران بدون مشکل و مانع تراشی بدست مردم یمن برسد.

قابل ذکر است یوهانس ون در کلاوو، نماینده سازمان ملل برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به یمن، ضمن محکوم کردن حملات هوایی عربستان سعودی به مناطق شمالی یمن، این اقدام را مغایر با قوانین بین المللی اعلام کرده است.

40308

 

کد N818058