معاون اول قوه قضاییه:

احتمال بازگشت خاوری را ضعیف می‌دانم، اما ناامید نیستم

سیاسی

معاون اول قوه قضاییه گفت: احتمال بازگشت خاوری را ضعیف می دانم، اما نسبت به آن ناامید نیستم؛ بنابراین اگر به کشور بازنگردد به صورت غیابی محاکمه خواهد شد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: احتمال بازگشت خاوری را ضعیف می دانم، اما نسبت به آن ناامید نیستم؛ بنابراین اگر به کشور بازنگردد به صورت غیابی محاکمه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد پرونده 32 میلیاردی صندوق رفاه دانشجویی که سوال یکی از خبرنگاران بود گفت: این پرونده جدید است و تازه گزارش آن را به ما ارسال کردند؛ بنابراین به آن رسیدگی خواهد شد.

وی در رابطه با حادثه مهاباد خاطرنشان کرد: امیدواریم که به این پرونده سریع‌تر رسیدگی شود.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره بدهکاران بانکی اظهار کرد: برخی پرونده‌ها به دادگاه رفته و برخی دیگر در مرحله دادسرا قرار دارد. برخی افراد در این پرونده با قرار وثیقه آزاد شدند و نسبت به بدهی‌هایشان با بانک‌ها در تعامل هستند. در واقع برخورد ما نسبت به این قضیه جدی است.

خبرنگاری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که چرا اینگونه همایش ها در استان های دیگر برگزار نمی‌شود که محسنی اژه ای پاسخ داد: حجم کار به گونه ای است که به خودمان اجازه نمی دهیم اینگونه همایش ها مکرر برگزار شود. مسلما در طول سال همایش هایی برگزار می‌شود. اما مهم این است که بتوانیم مسائل و مشکلات موجود را در این همایش ها رسیدگی کنیم و تا جایی که مقدور است آن‌ها را برطرف کنیم.

معاون اول قوه قضاییه در رابطه با قانون آیین دادرسی کیفری افزود: یکسری اصلاحات در این قانون وجود دارد که در کمیسیون قضایی پذیرفته شده و باید به صحن مجلس برود اما کلیات آن در تیرماه اجرایی می‌شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به اینکه قاضی پرونده سه رئیس بانک های مسکن، ملی و صادرات تغییر کرده این پرونده در چه مرحله ای قرار دارد گفت:‌ در حال حاضر اطلاع ندارم که قاضی جدید چه کسی است اما زمانی که یک قاضی مسئولیتی پیدا کند و یا از جایی به جای دیگر منتقل شود طبیعتا قاضی پرونده تغییر می‌کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای بازگشت خاوری به کشور امیدوار هستید یا خیر خاطرنشان کرد: این آزمون برای کشورهای مدعی مبارزه با فساد است که آیا آنچه را می گویند انجام می‌دهند یا خیر. در واقع احتمال بازگشت خاوری را ضعیف می دانم، اما ناامید نیستم؛ لذا اگر به کشور بازنگرد به صورت غیابی محاکمه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N817968