وزیر اطلاعات: ما وظیفه داریم امنیت روانی و آرامش جامعه را تامین کنیم

سیدمحمود علوی

وزیر اطلاعات گفت: نیروهای حراست وظیفه خطیری برعهده دارند که نیازمند تلاش و فداکاری زیادی است و آن تقویت آرامش در جامعه و بستر سازی برای فعالیت همگان در جهت توسعه کشور است.

به گزارش ایرنا  حجت الاسلام سیدمحمود علوی در جمع مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری افزود: مقام معظم رهبری فعالیت های اطلاعاتی را نوعی «مجاهدت خاموش» نامیدند، که دارای ارزش ذاتی است و علیرغم اینکه حساسیت زیاد و تلاش فراوانی می طلبد نتیجه آن ممکن است برای مردم ملموس نباشد ولی اجر اخروی زیادی دارد.

وزیراطلاعات اظهار داشت: شرع مقدس اسلام ، اخلاق اسلامی و قوانین نظام جمهوری اسلامی سه رکن اساسی فعالیت اطلاعاتی و امنیتی در نظام جمهوری اسلامی است و با عنایت به تعالیم اسلام از هرگونه روش و طریقی که متضمن انجام معصیت و گناه باشد پرهیز می شود.

حجت الاسلام علوی تاکید کرد: محیط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یک محیط خودی و درون خانوادگی در جامعه مسلمین است و بر اساس فرمایش حق تعالی در قرآن کریم تعامل ما در این محیط ، همواره دوستانه ، توام با انس و الفت و حفظ کرامت دانشگاهیان است.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: ما وظیفه داریم امنیت روانی و آرامش جامعه را تامین کنیم تا آنها هم انگیزه فعالیت اقتصادی اجتماعی در راستای توسعه جامعه داشته باشند و هم بر اساس قرآن کریم ، تقویت فرهنگ اسلامی در یک جامعه امن بیشتر موفق خواهد بود و مردم بیشتر به بندگی خدا تمایل نشان خواهند داد.

وزیراطلاعات در پایان اظهار داشت: حراست دانشگاه ها می توانند با تعامل مثبت و دوستانه با مسوولان دانشگاه ها و قاطبه دانشگاهیان انگیزه فعالیت در آنها را مضاعف کنند و در عین حال با نشان دادن دقت و هوشمندی خود انگیزه انجام کار خلاف قانون را که ممکن است در حد بسیار محدودی وجود داشته باشد، از بین ببرند.

2929

کد N817947