از سوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان؛

نشست «اشغال فلسطین؛ اهداف و انگیزه‌ها» برگزار می‌شود

سیاسی

انجمن روزنامه نگاران مسلمان به مناسبت شصت و هفتمین سالروز یوم النکبه (سالروز اشغال فلسطین) با حضور کارشناسان حوزه فلسطین ریشه های پیدایش این پدیده و راهکارهای پایان اشغالگری را بررسی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی شکیبایی سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان با اعلام مطلب بالا افزود: ۱۵ می ۱۹۴۸ (۲۵ اردیبهشت ۱۳۲۷) سالروز آغاز جنگی میان فلسطینیان و گروه های تبهکار صهیونیستی است که طی آن فلسطین به کمک انگلیس و آمریکا به اشغال رژیم صهیونیستی در آمد و بیش از ۷۰۰ هزار فلسطینی از خانه و کاشانه خود اخراج شدند.

وی تصریح کرد: جعل رژیم صهیونیستی در منطقه اسلامی غرب آسیا توسط دولت های پیروز در جنگ جهانی دوم بدون شک با اهداف و انگیزه هایی فراتر از اشغال یک سرزمین صورت گرفته است که این اهداف بعدها آشکار شد و در شکل هایی همچون کودتا، مداخلات نظامی و... علیه دولت ها و ملت های منطقه نمود یافت و همچنان نیز ادامه دارد.

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان تصریح کرد: که بنا بر رسالتی که انجمن روزنامه نگاران مسلمان در پیگیری آرمان های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در باب مساله فلسطین و قدس شریف در حوزه رسانه ای دارد هیات مدیره انجمن تصمیم به برگزاری نشستی با موضوع بررسی پدیده اشغال فلسطین و راهکارهای پایان دادن به این اشغالگری گرفته است.

این نشست روز سه شنبه 22 اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح در محل انجمن واقع در خیابان شریعتی نرسیده به سه راه طالقانی روبروی سینما صحرا پلاک ۱۶۸ برگزار می شود. ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین و  حسین رویوران کارشناس ارشد مسائل فلسطین در این نشست سخنرانی خواهند کرد.

حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی در این نشست آزاد است.