انصارالله یمن با آتش بس موقت موافقت کرد

ایرنا نوشت:

جنبش انصارالله موافقت خود را با آتش بس موقت اعلام شده توسط وزیر خارجه عربستان از سه شنبه 12 مه 22 اردیبهشت در یمن را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری یمن پرس، صالح الصماد رئیس شورای سیاسی جنبش انصار الله در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت جنبش انصار الله با هر تلاش یا درخواست یا گام مثبت وجدی برای برداشتن محاصره مردم یمن واجازه ورود کمک های بشر دوستانه و ورود کشتی ها به یمن موافق است.

حسین العزی مسئول روابط خارجی جنبش انصار الله قبل از الصماد از آتش بس عربستان جهت صدور مجوز ورود کمک های بشردوستانه استقبال کرده بود.

حزب کنگره مردمی با صدور بیانیه ای ضمن استقبال از آتش بس اعلام شده توسط عربستان تاکید کرد این امر گام مهمی برای دستیابی به آتش بس و صلح دائم است.

بیانیه حزب کنگره ملی 5 روز آتش بس را ناکافی دانست.

سخنگوی یگان های حامی جنبش انصارالله در ارتش یمن، امروز (یکشنبه) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس عربستان را می پذیرد.

عربستان متجاوز پیش از این شرط برقراری آتش بس موقت از سه شنبه را توقف تحرکات نظامی انصار الله ونیروهای علی عبدالله صالح ذکر کرده بود.

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان گفت: برقراری آتش بس موقت را منوط به پذیرش جنبش انصارالله دانست.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

5252

کد N817573